26-latek w BMW potrącił na pasach w Toruniu dwie kobiety. Matka i córka zmarły w szpitalu

26-latek kierujący BMW potrącił na przejściu dla pieszych w Toruniu dwie kobiety. Matka i córka zmarły chwilę po tym, jak zostały przewiezione do szpitala.
Zobacz wideo

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę około godz. 19.30 w Toruniu na przejściu dla pieszych przez ul. Grudziądzką. Matka z córką zostały tam potrącone przez BMW, gdy przechodziły przez pasy.

Jak opisują lokalne media, portale tylkotorun.pl czy torun.naszemiasto.pl, uderzenie było na tyle silne, że kobiety miały być znalezione około 50 metrów od przejścia dla pieszych.

52-letnia matka i 18-letnia córka zostały przewiezione do szpitala, niedługo później zmarły.

Na razie nieznane są okoliczności tego zdarzenia, wiadomo jedynie, że BMW kierował 26-latek, a auto jest mocno uszkodzone.

Więcej o:
Komentarze (427)
Toruń. Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Nie żyją matka z córką
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 91 razy 49

  2015 rok. Pieszy bez pierwszeństwa przy pasach. Senat odrzucił nowelizację. Jednym głosem. PiSu.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 63 razy 43

  Jechał 'szybko, ale bezpiecznie'.
  Gdyby 100 m przed tym przejściem stał fotoradar to one być może by żyły.
  Kiedyś nienawidziłem radarów, ale zmieniłem zdanie. Tylko radary i mandaty ucywilizują jazdę w Polsce. Im ich więcej tym lepiej.

 • yaspiman

  Oceniono 50 razy 40

  szkoda, że do tej pory udawało się mordercy unikać drzew.

 • marc.pl

  Oceniono 43 razy 39

  Przynależność cywilizacyjną narodu można bardzo szybko rozpoznać po zachowaniu się kierowców na drogach. Niestety ale my należymy do wschodniej cywilizacji - polscy kierowcy zachowują się identycznie jak rosyjscy, ukraińscy czy białoruscy.

 • kka69

  Oceniono 46 razy 36

  Celebryci w tym kraju nie ida do więzienia za zabicie czlowieka lub jade po pijaku.
  Taki mamy klimat.

 • zarliwy

  Oceniono 61 razy 35

  1. Arabów nienawidzi - ale kebab jest podstawą jego diety.
  2. Żydzi są winni wszelkiego zła na świecie - ale łbem tłucze pokłony przed gościem na krzyżu.
  3. Niemcy są wrogami polaków - ale jak samochód to ze stajni BMW, AUDI.
  Taki jest "polak patriota lepszego sortu".

 • matts06

  Oceniono 30 razy 26

  To jest Polska, tutaj chyba 95% kierowców nie przestrzega przepisów drogowych. Każdy myśli, że jest świetnym kierowcą i może jechać 80km/h, gdy jest ograniczenie do 50km/h. Najwyższa pora by mandaty za przekraczanie prędkości wreszcie były takiej wysokości by zabolało, inaczej Polacy nigdy nie nauczą się jeździć przepisowo.

 • colec

  Oceniono 27 razy 25

  Gdy wiele lat temu na Wyspach Kanaryjskich wypożyczyłem samochód, to faktycznie zgłupiałem widząc, że na pasach ludzie mi się ładują pod koła, bo nie wiedziałem, że tam obowiązywały takie zasady, że to ja muszę się zatrzymać, a nie oni. Ale natychmiast się dowiedziałem jak to działa - na szczęście bez mandatu i bez wypadu - i po godzinie zatrzymywałem się już jak należy przed każdymi pasami i przepuszczałem pieszych. I okazało się, że to nie jest żaden problem. Podobnie jest, gdy obecnie odwiedzam Hiszpanię - piesi mają bezwzględne pierwszeństwo i ja nie mam z tym żadnych problemów. Jeżeli u nas wprowadzi się podobną zasadę wpisując do odpowiednich przepisów, że niezależnie od okoliczności ZA WYPADEK DROGOWY NA OZNAKOWANYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH CAŁKOWITĄ WINĘ I WSZELKIE KONSEKWENCJE PRAWNE ORAZ FINANSOWE PONOSI ZAWSZE KIEROWCA pojazdu mechanicznego, to bardzo szybko problem zniknie. Tak prostą rzecz można przegłosować w ciągu kilku godzin.

 • mxx01

  Oceniono 25 razy 21

  Znowu bezmózg w BMW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX