13-latek zatrzymany u babci w Miliczu. Wzniecił trzy pożary, podpalał wózki dziecięce

Policjanci z Milicza od kilku dni szukali podpalacza, który podkładał ogień w mieście. Okazało się, że to 13-latek. Nastolatek jest odpowiedzialny za trzy pożary, a straty sięgają kilkunastu tysięcy złotych.
Zobacz wideo

Wszystko zaczęło się na początku grudnia, gdy nieznany sprawca podpalił kilka drzewek przy boisku przy ul. Mickiewicza w Miliczu (woj. dolnośląskie). Oprócz drzewek ogniem zajęło się też ogrodzenie boiska. Straty wyceniono wówczas na kilkanaście tysięcy złotych.

Już podczas wyjaśniania sprawy policjanci zdobyli nagranie, na którym widać, że sprawca najpierw podpalił drzewka, a potem wrócił obserwować działania gaśnicze.

Potem odnotowano dwa kolejne pożary. Pierwszego dnia świąt ktoś podpalił wózek dziecięcy na klatce schodowej w bloku przy ul. Kopernika. Wózek spłonął, zniszczona została też klatka schodowa. Dzień później, 27 grudnia, podobna sytuacja miała miejsce na ul. Mickiewicza - też podpalono wózek dziecięcy.

Po trzecim pożarze policjantom udało się ustalić sprawcę. Podpalaczem okazał się 13-latek z Milicza, który obecnie mieszka w Krotoszynie. Policja zatrzymała go, gdy był u babci w odwiedzinach.

13-latek został przesłuchany w obecności matki, o jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich. Wciąż trwa szacowanie strat, według policji mogą przekroczyć kilkanaście tysięcy złotych.

Więcej o:
Komentarze (38)
Dolnośląskie. 13-letni podpalacz zatrzymany. Wzniecił trzy pożary, podpalał wózki dziecięce
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 32 razy 28

  Mam nadzieję że małoletniemu piromanowi zostanie tak zorganizowany czas, że przestanie się nudzić. Można zacząć od sprzątania ulic. Rodzice pewnie też się ucieszą, gdy będą musieli pokrywać szody swojej "pociechy".

 • drugiepietro

  Oceniono 21 razy 17

  Dobrze, że piroman wcześnie rozpoznany. Jest nadzieja na wyleczenie, o ile władze umieszczą go w przyzwoitej klinice psychiatrycznej zamiast w poprawczaku.

 • ochujek

  Oceniono 20 razy 14

  Mamusia będzie odkładać po 500 zł aby opłacić wyczyny latorośli.

 • Kasia M

  Oceniono 14 razy 12

  Mam nadzieje ze klatkę schodową malować będzie osobiscie przy asyscie policjanta ,

 • maaac

  Oceniono 14 razy 12

  Imigrant... z Krotoszyna albo do Krotoszyna - ale zawsze.

 • 31.februarius

  Oceniono 14 razy 10

  Jeżeli twoje dziecko nie napie***la non stop w smartwona i wychodzi na "świeże powietrze", to wiedz, że coś się dzieje ...

 • szabepio

  Oceniono 17 razy 9

  Czyżby mu się udzieliła pisowa agresja?

 • outsider44

  Oceniono 12 razy 8

  Ani chybi chce zostać w przyszłości strażakiem, a teraz przygląda się jak wygląda wzorowo przeprowadzona akcja gaśnicza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX