Awantura w klubie w Skokowie. Starcie ochrony i uczestników. Dyskoteka zamknięta do odwołania

Klub w Skokowie na Lubelszczyźnie został zamknięty do odwołania. Wszystko po awanturze z 26 grudnia, gdy ochroniarze starli się z uczestnikami imprezy, w ruch poszły m.in. pałki, rozpylono gaz. Policja wyjaśnia sprawę, dziesięć osób potrzebowało pomocy lekarskiej.
Zobacz wideo

26 grudnia w klubie Brand Music Club w Skokowie (woj. lubelskie) doszło do awantury. Według relacji uczestników zabawy, z którymi rozmawiał portal lublin112.pl, zostali oni zaatakowani przez pracowników ochrony. Mieli być bici, popychani i wyzywani. Portal otrzymał też nagrania, na których widać, że ochroniarze biją pałkami bawiące się osoby.

Łącznie poszkodowanych zostało około dziesięciu osób, które miały obrażenia ciała, potrzebna była pomoc lekarzy.

Sprawa stała się głośna, klub wystosował nawet na Facebooku oświadczenie. Jak czytamy:

Klub zostanie ponownie otwarty po wprowadzeniu szeregu zmian i usprawnień zwiększających bezpieczeństwo uczestników imprezy. W związku z wydarzeniami z dnia 26.12.2018 prosimy o zgłaszanie się wszystkich osób, które posiadają istotne informacje (zeznania, nagrania video itp.) dla wyjaśnienia sytuacji na komendę policji w Opolu Lubelskim

Jak przekazano, Brand Music Club zgłosił sprawę policji o "naruszenie porządku publicznego", trwa jej wyjaśnianie.

W innym piśmie, wysłanym do lublin112.pl, klub wyszczególnił, że doszło do przepychanek między ochroną a uczestnikami dyskoteki. "W wyniku tych bójek ucierpieli zarówno uczestnicy dyskoteki jak i pracownicy ochrony. W tym czasie ktoś rozpylił gaz na sali z muzyką klubową, jednak nie byli to pracownicy klubu" - wskazano.