Pasek TVP Info o wzroście cen prądu i rządach PO oburza. "To kłamstwo. Ordynarnie bezczelne"

"Prawo i Sprawiedliwość blokuje wzrost cen prądu spowodowany decyzjami rządów PO-PSL" - taka informacja pojawiła się na pasku w TVP Info w relacji z posiedzenia Sejmu. W piątek posłowie zajmowali się nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym, która miałaby utrzymać ceny prądu w przyszłym roku na niezmiennym poziomie.
Zobacz wideo

Sposób prezentowania rzeczywistości przez TVP Info niezmiennie budzi wiele kontrowersji. Tak było i tym razem. Obarczenie winą za planowane podwyżki prądu rządu PO-PSL i przedstawienie PiS jako bohaterów, którzy blokują wzrost cen spowodowało, że w mediach społecznościowych zawrzało.

Dziennikarz Przemysław Szubartowicz napisał na Twitterze: "W TVPiS Info pasek, że PiS blokuje wzrost cen prądu spowodowany decyzjami PO-PSL. Szkoda, że przeciwnicy związku frazeologicznego „goebbelsowska propaganda” nie znaleźli dotychczas bardziej adekwatnego określenia na ten potok kłamstw, jaki wylewa z siebie ta władza i jej media".

Michał Kuczyński z portalu Crowd Media stwierdził: "Niepojęte. Władza, która rządzi w sposób nieograniczony od trzech lat. Nie ma cienia odwagi zmierzyć się z własnymi błędami i zaniedbaniami". Zapytał również prezesa TVP Jacka Kurskiego, czy ma Polaków za idiotów. 

Dziennikarz Wojciech Szacki wyraził swoje zrezygnowanie.

Już mi się nie chce ani kpić, ani oburzać. Odnotowuję jedynie

- stwierdził.

W ironiczny sposób wypowiedział się na Twitterze również Kamil Durczok. "Czekam na pasek: PiS walczy z dramatycznymi skutkami rządów M. Morawieckiego, którego wybór został wymuszony przez 8-letnie, wyniszczające rządy PO-PSL" - napisał.

Również prawicowy publicysta Łukasz Warzecha skomentował pasek TVP Info. Informację na nim zawartą nazwał "ordynarnie bezczelnym kłamstwem". 

Współpracownik Uniwersytetu SWPS Ben Stanley gorzko stwierdził: "Założę się, że ludzie [pracownicy TVP Info - przyp. red.] kiedyś chcieli być dziennikarzami".

Do sprawy w sposób pośredni odniósł się także ekonomista Marek Tatała. Zdjęcie, na którym widać pasek z TVP Info z informacją "WiFi na pokładzie pendolino" skomentował słowami:

To nie może być prawdziwy pasek TVP Info. Nie ma nic o złu wyrządzonym Polkom i Polakom przez koalicję PO-PSL, interesach Niemiec i komunistach.