Lekarz chce odszkodowania od antyszczepionkowców. "Oskarżali mnie o morderstwa, życzyli śmierci"

- Hejterzy oskarżali mnie o korupcję, okaleczanie dzieci, morderstwa i życzyli mi śmierci, choć nigdy nie mieli ze mną do czynienia podczas pracy zawodowej - mówi w wywiadzie dla portalu termedia.pl lekarz Dawid Ciemięga.
Zobacz wideo

Dawid Ciemięga to lekarz, który od wielu miesięcy rozprawia się z mitami na temat szkodliwości szczepionek. Jego działalność w mediach społecznościowych spotkała się z falą hejtu ze strony przeciwników szczepień. W czerwcu informowaliśmy, że Ciemięga zwrócił się do Prokuratury Rejonowej w Tychach. Ta wszczęła dochodzenia dotyczące zniesławienia Ciemięgi za pomocą środków masowego przekazu.

Dawid Ciemięga: Oskarżali mnie o okaleczanie dzieci, życzyli mi śmierci

W rozmowie z portalem termedia.pl twierdzi, że antyszczepionkowcy zarzucali mu otrzymywanie pieniędzy od firm farmaceutycznych za polecanie szczepionek. Jego przeciwnicy twierdzili nawet, że koncerny organizują mu wakacje i sympozja, a w sieci pojawiły się różne spreparowane informacje na jego temat. - Ukazywały się nawet wyliczenia, ile miesięcznie wpływa na moje konto od koncernów farmaceutycznych. Te kłamstwa, bzdury, zaczęły mnie bawić - powiedział. -  I chciałem sprawdzić, w co oni jeszcze uwierzą. Kiedy zażartowałem, że mam jacht, który nazwałem „Szczypionka”, pokazując ironiczny fotomontaż, u antyszczepionkowców zawrzało. Okazało się, że wcale niemało osób w to uwierzyło - dodał.

Lekarz przyznaje, że antyszczepionkowcy i hejterzy go "wkurzyli". - Hejterzy oskarżali mnie o korupcję, okaleczanie dzieci, morderstwa i życzyli mi śmierci, choć nigdy nie mieli ze mną do czynienia podczas pracy zawodowej. Antyszczepionkowcy atakowali mnie głównie dlatego, że uderzałem w ich nieprawdziwe poglądy i szkodliwą działalność, a było to uderzenie na tyle silne, że zmieniło postrzeganie antyszczepionkowców w Polsce i ograniczyło ich możliwości - mówi w wywiadzie Dawid Ciemięga.

Wśród hejterów znany "naturoterapeuta"

Lekarz domaga się odszkodowania od dziewięciu hejterów. Wśród nich jest znany "naturoterapeuta" Jerzy Z., którego działalność przez środowiska medyczne i samego Ciemięgę nazywana jest "pseudonauką". Na stronie Ukryte Terapie, którą rzekomy terapeuta prowadzi, do niedawna można było kupić m.in. pół kilograma "Zdrowej Trawy Jęczmiennej" za 105 zł czy strukturyzator wody pitnej za 2,5 tys. zł. Rzekomy ekspert jest znany również z krytyki stosowania szczepionek, swoimi wątpliwościami na ten temat dzielił się nawet w liście otwartym do ministra zdrowia.

Więcej o: