Samorządowcy dostali maila ws. imienin wicestarosty. Dowiedzieli się, czego nie dawać w prezencie

Jak informuje "Dziennik Wschodni", starostwo w Łęcznej (woj. lubelskie) wysłało do samorządowców i podległych instytucji informacje, kiedy wicestarosta przyjmuje imieniny i czego nie należy przynosić w prezencie.

Wicestarosta lubelski Dawid Kostecki (PiS) obchodzi imieniny 29 grudnia. Taką informację drogą mailową otrzymali lokalni samorządowcy i podległe starostwu instytucje.

W związku ze zmianą Starostów chciałam poinformować, iż Wicestarosta Dawid Kostecki obchodzi imieniny 29 grudnia, które wypadają w tym roku w sobotę więc przyjmować będzie gości w piątek 28 grudnia. (Jeśli chodzi o imieninowe podarunki dla Starostów mam taką informację, aby nie był to alkohol)

- czytamy w mailu, cytowanym przez "Dziennik Wschodni" [pisownia oryginalna - red.].

Kostecki zapewnia, że nie był inicjatorem wysłania maila i może go potraktować "jedynie w kategorii nieporozumienia". "A w kwestii wspomnianych prezentów, absolutnie nie chodziło o upominki dla mnie. Jeśli już ktoś wybrałby się z życzeniami i drobnym upominkiem, to chodziło o piłki i wydawnictwa edukacyjne, czyli rzeczy, które mógłbym przekazać na nagrody w konkursach dla dzieci i młodzieży, którym patronuje starostwo" - wyjaśnia.

Zdaniem byłego burmistrza Łęcznej i obecnego radnego powiatu Teodora Kosiarskiego, urzędniczka, która wysłała maila, musiała dostać takie polecenie od przełożonego - wicestarosty lub starosty.

Wicestarosta lubelski

"Dziennik" przypomina, że Kostecki w ostatnich wyborach bezskutecznie kandydował z listy PiS do lubelskiej Rady Miasta.

Dawid Kostecki ma 28 lat i jest mieszkańcem Lublina. Jak podano na stronie powiatu, jest bliskim współpracownikiem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka - współpracował z nim jako asystent polityczny, a później zastępca dyrektora Biura Wojewody. "W pracy naukowej zajmuje się problematyką wzajemnego oddziaływania prawa i moralności" - czytamy.

Zobacz wideo
Więcej o: