Pogoda na tydzień 31.12-06.01. Wraz z nowym rokiem do Polski przyjdzie zima

Prognoza pogody na tydzień 31 grudnia - 6 stycznia. Jak rozpoczniemy nowy rok? Synoptycy przewidują dużo opadów deszczu, a w drugiej połowie tygodnia także śniegu.
Zobacz wideo

Wraz ze styczniem w Polsce pojawi się zimowa pogoda. Temperatura znowu spadnie, a na niebie pojawią się przynoszące śnieg chmury.

Pogoda na poniedziałek 31 grudnia. Jaka będzie pogoda w Sylwestra?

31 grudnia, czyli Sylwester, będzie dniem wyjątkowo słonecznym. Synoptycy prognozują, że tego dnia niemal w całym kraju nie będzie padać. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić w okolicach Wrocławia, Opola i Jeleniej Góry, z kolei opady śniegu w Zakopanem, Przemyślu, Rzeszowie, Lublinie, Białymstoku i Suwałkach. W pozostałej części kraju możemy spodziewać się licznych przejaśnień. Tego dnia temperatura będzie wahać się od 6 stopni na północnym zachodzie do -1 stopnia w miejscowościach podgórskich.

Pogoda na Nowy Rok. Spodziewajmy się powrotu opadów deszczu

W Nowy Rok pogoda będzie znacznie bardziej kapryśna. 1 stycznia opadów deszczu możemy spodziewać się niemal w całym kraju. Przy wschodniej granicy Polski może spaść także deszcz ze śniegiem, a lokalnie śnieg. Najwięcej przejaśnień zaobserwujemy tego dnia w północnej części kraju. Temperatura będzie wahać się od 8 stopni w Szczecinie do 0 stopni w Zakopanem. 

Pogoda na środę, czwartek i piątek. Powolny spadek temperatury

W połowie tygodnia nad Polską pojawią się chmury, które przyniosą nie tylko deszcz, ale także opady śniegu. W środę możemy spodziewać się licznych przejaśnień, ale także stopniowego spadku temperatury. W czwartek i w piątek poczujemy na twarzach podmuch prawdziwej zimy - miejscami temperatura spadnie nawet do - 6 stopni, a w przeważającej części kraju będzie padał śnieg i śnieg z deszczem. 

Pogoda na weekend 5-6 stycznia. W Polsce znów zrobi się zimno

Synoptycy prognozują, że sobota 5 stycznia będzie dniem słonecznym, ale zimnym. Temperatura będzie wahać się od 1 do nawet -6 stopni. Tego dnia na niebie nie zobaczymy wielu chmur, dlatego też opady deszczu należeć będą do rzadkości. W niedzielę będzie znacznie więcej chmur i opadów - na zachodzie spadnie deszcz, na północy i w centralnej części kraju śnieg, z kolei na południu marznący śnieg, który może powodować gołoledź. Tego dnia na termometrach zobaczymy od 3 do -1 stopnia Celsjusza. 

Więcej o: