Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 31 grudnia. Jaka będzie pogoda na sylwestra?

Prognoza pogody na dziś - poniedziałek 31 grudnia. Jaka będzie pogoda w sylwestra? Synoptycy przewidują sporo przejaśnień i niewiele opadów.

W sylwestra dzień będzie ładny i słoneczny, jednak temperatura będzie niższa, niż w poprzednie dni i miejscami spadnie poniżej zera.

Temperatura. Na sylwestrową imprezę pod chmurką ubierzmy się ciepło

31 grudnia temperatura w niemal całym kraju przyjmie wartości dodatnie. Wyjątkiem będzie Zakopane, gdzie na termometrach zobaczymy -1 stopnień Celsjusza. W pozostałych miastach Polski będzie nieco cieplej - przy wschodniej granicy odnotujemy od 0 do 2 stopni, w centrum i na południu od 2 do 3 stopni, z kolei na zachodzie od 4 do nawet 6 stopni. Najcieplejszym miastem tego dnia będzie Szczecin.

Mapa temperatury 31.12.2018rMapa temperatury 31.12.2018r Gazeta.pl

Opady. Możliwe opady śniegu na wschodzie kraju

Synoptycy przewidują, że w przeważającej części kraju w sylwestra nie będzie padać. Przelotne opady deszczu prognozuje się dla okolic Wrocławia, Opola i Jeleniej Góry, z kolei opady śniegu dla miejscowości położonych niedaleko wschodniej granicy Polski, a więc m.in. dla Przemyśla, Rzeszowa, Lublina, Białegostoku i Suwałk. Poprószyć może także w zimowej stolicy Polski, czyli w Zakopanem. Dzień ten będzie dość pochmurny, jednak ostatni dzień roku będzie dla nas łaskawy i uraczy nas licznymi przejaśnieniami.

Więcej o: