Prognoza pogody na weekend 29-30 grudnia. To będą deszczowe, ale ciepłe dni

Prognoza pogody na weekend 29-30 grudnia. Czy ostatnie dni tego tygodnia będą ładne? Meteorolodzy przewidują, że pogoda nie będzie nas rozpieszczać.

W ten weekend możemy spodziewać się licznych opadów deszczu na całym terenie kraju. Towarzyszyć im będzie stosunkowo wysoka temperatura, dlatego w weekend 29-30 grudnia zimowy płaszcz będziemy mogli zastąpić kurtką z kapturem.

Pogoda na sobotę. Będzie pochmurno i deszczowo

Sobota 29 grudnia będzie dniem deszczowym. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że przelotne opady zdarzą się tego dnia na terenie całej Polski, z kolei w górach będziemy mogli obserwować opady deszczu ze śniegiem, a lokalnie także śniegu. Najwięcej przejaśnień prognozuje się dla zachodniej części kraju. To właśnie tam będzie w sobotę najcieplej - w Szczecinie odnotujemy 8 stopni, a w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze 7 stopni na plusie. Im bardziej na wschód, tym temperatura będzie niższa. W Polsce Centralnej termometry wskażą od 4 do 6 stopni, z kolei przy wschodniej granicy od 4 do 2 stopni Celsjusza. Na ten dzień IMGW nie przewiduje żadnych ostrzeżeń meteorologicznych.

Mapa temperatury 29.12.2019r.Mapa temperatury 29.12.2019r. Gazeta.pl

Pogoda na niedzielę. Przygotujmy się na kolejny deszczowy dzień

Na dzień przed Sylwestrem możemy spodziewać się kolejnej dawki opadów deszczu we wszystkich regionach Polski. Niedziela 30 grudnia będzie jednak bardziej słoneczna, niż poprzedzająca ją sobota. Licznych przejaśnień możemy oczekiwać przede wszystkim w województwach położonych na zachodzie kraju, wschód będzie znacznie bardziej pochmurny. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów w tej części kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 8 stopni na północnym zachodzie do 2 stopni na północnym wschodzie. IMGW ostrzega, że tego dnia w województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim może wiać silny wiatr, stanowiący niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia, życia i mienia.

Więcej o: