Zarzut wyłudzenia kredytu dla byłego szefa warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej

Jest zarzut wyłudzenia kredytu ze SKOK Wołomin dla byłego szefa warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej, Zygmunta K. Postępowanie prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie - powiedział jej rzecznik, Piotr Marko.
Zobacz wideo

Zygmuntowi K. grozi do 8 lat więzienia. Prokurator jest znany między innym ze śledztw dotyczących zabójstwa Komendanta Głównego Policji Marka Papały i tak zwanej afery Rywina. 

O jednej z największych finansowych afer w Polsce stało się znów głośno, kiedy CBA aresztowała byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego. Wśród zatrzymany znalazł się Wojciech Kwaśniak, były wiceszef KNF, pobity na zlecenie osób związanych ze SKOK Wołomin. 

Jak podawała ostatnio Prokuratura Krajowa, "w związku z przestępczą działalnością zarządu SKOK-u Wołomin toczy się jednocześnie szereg śledztw, które już w lipcu 2016 roku objął osobistym nadzorem Prokurator Krajowy". 

Z ustaleń śledczych wynika kwota wyłudzona z Kasy przez zorganizowaną grupę przestępczą sięga 2 miliardów złotych. We wszystkich postępowaniach związanych z aferą postawiono zarzuty 1124 osobom. Prawie 300 zostało już prawomocnie skazanych.

Więcej o: