Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą jutro czynne?

Czy jutro sklepy będą otwarte? - takie pytanie zadają sobie wszyscy ci, którzy chcą przygotować się do organizacji imprezy sylwestrowej jeszcze przed końcem tygodnia. Czy 30 grudnia to niedziela handlowa?

30 grudnia to niedziela handlowa - tak wynika z obowiązujących przepisów, zgodnie z którymi w grudniu 2018 roku wypadają aż cztery niedziele handlowe. Oznacza to, że jutro będziemy mogli coś kupić zarówno w galeriach handlowych, jak i w supermarketach, takich jak Biedronka, Lidl czy Tesco. Pamiętajmy jednak, że po tej niedzieli czeka nas długa przerwa od zakupów w ostatni dzień tygodnia.

Niedziele handlowe 2019. Jakie zmiany czekają nas od przyszłego roku?

Pamiętajmy, że od stycznia 2019 roku ograniczenie handlu w niedziele będzie bardziej restrykcyjne. Od początku kolejnego miesiąca będziemy musieli się przyzwyczaić, że sklepy będą otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Od stycznia niedzielą handlową będzie ostatnia niedziela każdego miesiąca. Wyjątkowymi pod tym względem miesiącami będą kwiecień i grudzień, w trakcie których liczba niedziel handlowych zostanie zwiększona z uwagi na Wielkanoc i święta Bożego Narodzenia. 

Więcej o: