Nie wyrzucaj jedzenia ze świąt. W Polsce rusza akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi"

W 50 miastach rusza akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Jeśli w waszych domach zostały potrawy ze świąt - nie wyrzucajcie ich. Zgłoście się do wolontariuszy, którzy przekażą jedzenie potrzebującym.
Zobacz wideo

Akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" obejmie 50 miast w 16 województwach. m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań oraz Łódź. Pełną listę miejsc, w których organizowana jest zbiórka żywności, można znaleźć na oficjalnej stronie akcji.

Czytaj też: Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Jak przekazać żywność?

Istnieją dwie możliwości. Jeśli nie dysponujesz własnym transportem, to możesz zgłosić chęć oddania jedzenia za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Następnie jeden z wolontariuszy zgłosi się po odbiór żywności. Jeśli natomiast masz taką możliwość, to możesz także samodzielnie zawieźć jedzenie do jednej z 21 jadłodajni.

Przyjmujemy każde świeże, przygotowane w domu potrawy, takie jak pierogi, bigos, makarony i sałatki, jak również ciasta, pieczywo i wszelkie produkty o długim terminie ważności. Jedzenie może być świeżo zrobione lub otwarte, o ile mamy pewność, że jest dobre do zjedzenia w ciągu 24 godzin

 - podkreśla Maria Skołożyńska, inicjatorka akcji w rozmowie z PAP.

Akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" potrwa do 28 grudnia.

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o:
Komentarze (10)
Nie wyrzucaj jedzenia. Rusza akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi"
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 3 razy 3

  Klechy nie uczestniczą,bo się nie lubią niczym swoim dzielić.
  Chyba,że coś dostaną to się podzielą pół/na pół

 • ab1-950

  Oceniono 4 razy 2

  czytalem o jednym takim piekarzu co rozdawal chleb to go fiskus dopadl sanepid tez dziala

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Taki apel do katolikow rydzykowych to jak slyne "wolanie na pustyni"....

 • syningia

  Oceniono 1 raz 1

  Flaszka sie podzielcie.

 • oszrany

  Oceniono 3 razy 1

  Chore, popsute resztki po 3 dniach chca dawac innym ludziom. Ludzi wam sie z psami pomylili ? Rozumiem swieze jedzenie przygotowane tego samego dnia, ale nie 3 dniowe ochlapy !

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 1

  Nie wyrzycam gdyż nie kupuję w ilosciach hurtowych, karpia skończyłem dzisiaj na śniadanie, śledzie jeszcze w Sylwestra będa na przekąskę. Nie mogę jednak oduczyć żony by nie kupowała wędlin w nadmiarze bo my mało ich jemy w święta, fakt, że można je długo przechowywać ale po co, tłumaczy bo jakby goscie przyjechali, no trudno, niech się zapowiadają, bywałojuż, że jedliśmy chleb ze smalcem, skwarkami i cebulą bo gospodyni gdzieś wyjechała a jej mąż gotować nie potrafił. Moja żona a i jej mamusia kupują boczek a później się dziwię, że ja go nie chcę jeść, przecież boczek to boczek mówia a ja mówię, że g...o prawda, tak samo z pieczonym, ja lubię taki ciepły a żona ma manię chowania jak najszybciej do lodówki, takiego już nie chce. Potrafią śledzie w occie podać do ziemniaków, wszak to sledź, nie nauczy i już.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX