Nie wyrzucaj jedzenia ze świąt. W Polsce rusza akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi"

W 50 miastach rusza akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Jeśli w waszych domach zostały potrawy ze świąt - nie wyrzucajcie ich. Zgłoście się do wolontariuszy, którzy przekażą jedzenie potrzebującym.
Zobacz wideo

Akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" obejmie 50 miast w 16 województwach. m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań oraz Łódź. Pełną listę miejsc, w których organizowana jest zbiórka żywności, można znaleźć na oficjalnej stronie akcji.

Czytaj też: Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Jak przekazać żywność?

Istnieją dwie możliwości. Jeśli nie dysponujesz własnym transportem, to możesz zgłosić chęć oddania jedzenia za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Następnie jeden z wolontariuszy zgłosi się po odbiór żywności. Jeśli natomiast masz taką możliwość, to możesz także samodzielnie zawieźć jedzenie do jednej z 21 jadłodajni.

Przyjmujemy każde świeże, przygotowane w domu potrawy, takie jak pierogi, bigos, makarony i sałatki, jak również ciasta, pieczywo i wszelkie produkty o długim terminie ważności. Jedzenie może być świeżo zrobione lub otwarte, o ile mamy pewność, że jest dobre do zjedzenia w ciągu 24 godzin

 - podkreśla Maria Skołożyńska, inicjatorka akcji w rozmowie z PAP.

Akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" potrwa do 28 grudnia.

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o: