Tragedia na warszawskim Żeraniu. 6 osób zginęło w wyniku pożaru

Na warszawskim Żeraniu doszło do tragicznego zdarzenia. W płomieniach stanął barak przy ul. Spedycyjnej. W wyniku pożaru zginęło 6 osób.
Zobacz wideo

Ciała sześciu ofiar zostały znalezione we wtorek późnym wieczorem. Jak informuje stołeczna straż pożarna, przy ul. Spedycyjnej w Warszawie doszło do pożaru "drewnianego budynku".

Czytaj też: Odnalazł się 23-latek, którego szukali TOPR-owcy

Ogień gasiło 11 zastępów straży pożarnej. Na miejscu pojawiła się też policja i prokurator

Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy we wtorek po godz. 22:30. Chodziło o niewielki 25-metrowy barak przy ul. Spedycyjnej w Warszawie. Po przyjeździe jednostek na miejsce cały budynek był już objęty ogniem

- poinformował w rozmowie z gazeta.pl st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej 

Z informacji przekazanych przez rzecznika KG PSP wynika, że w czasie akcji gaszenia pożaru z budynku wyniesiono cztery butle z gazem. Dopiero po ugaszeniu ognia w zgliszczach baraku odnaleziono zwęglone ciała sześciu ofiar.

Akcja gaszenia pożaru trwała do godziny 3.30.

Policja ustala przyczyny

Podinspektor Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji podkreśliła, że obecnie trwa ustalanie przyczyn wypadku, a jedną z analizowanych hipotez jest zaprószenie ognia. "W budynku, który spłonął, często przebywały osoby bezdomne" - stwierdziła.

Tragiczny bilans tegorocznych świąt

Paweł Frątczak poinformował również, że zdarzenie, do którego doszło w Warszawie to najtragiczniejszy pożar w okresie świątecznym od lat. To jednak nie jedyne zdarzenie z ofiarami śmiertelnymi, do którego doszło w ostatnich dniach.

Od soboty w całej Polsce doszło do 1034 pożarów, w wyniku których życie straciło 18 osób, a 54 osoby zostały ranne

- podkreślił Frątczak.

W tym samym czasie straż pożarna przeprowadziła 116 interwencji związanych z zatruciem tlenkiem węgla. Na szczęście w tym wypadku obyło się bez ofiar śmiertelnych. 

Więcej o: