Mielec: rowerzystka nie zatrzymała się przed pasami. Auto uderzyło w nią z impetem [WIDEO]

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, który miał miejsce w Wigilię Mielcu (woj. podkarpackie). W jadącą na rowerze kobietę uderzył rozpędzony citroen. Rowerzystka trafiła do szpitala.

Zdarzenie zarejestrowane w Wigilię przez kamerę monitoringu na skrzyżowaniu w Mielcu wyglądało bardzo groźnie. Rowerzystka najpierw zjechała na chodnik, a potem na pasy - najprawdopodobniej, by dostać się na drugą stronę ulicy.

 

W tym momencie w kobietę uderzył rozpędzony citroen. Ciało kobiety zatrzymało się kilkanaście metrów od miejsca zderzenia. Jak podaje TVN24, rowerzystka trafiła do szpitala, a jej życiu nic nie zagraża.

Przepisy zabraniają przejeżdżania przez pasy na rowerze. Rowerzystka powinna była zatem zejść z roweru i go przeprowadzić. Policjanci przeanalizują sytuację i sprawdzą też, z jaką prędkością kierowała citroenem siedząca za kierownicą kobieta.

Zobacz wideo
Więcej o: