Olsztynek: areszt dla 28-letniego Hindusa. Miał zabić 2 osoby w gospodarstwie agroturystycznym

28-letni obywatel Indii decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu po tym, jak w gospodarstwie agroturystycznym w gminie Olsztynek ugodził trzy osoby nożem. Dwie z nich zmarły.

Informację o trzymiesięcznym areszcie dla 28-letniego obywatela Indii potwierdził w rozmowie z Gazeta.pl asp. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze nie ujawniają na razie szczegółów dotyczących zeznań mężczyzny.

Mimo, że do tragicznej w skutkach szarpaniny doszło w w niedzielę w godzinach rannych, przesłuchanie mężczyzny odbyło się dopiero wieczorem. Konieczna była bowiem pomoc tłumacza, na miejsce przybył także prawnik 28-latka.

Jak informowaliśmy w Gazeta.pl, zdarzenie miało miejsce w jednym z gospodarstw agroturystycznych w gminie Olsztynek.

- Doszło do szarpaniny między gośćmi tego gospodarstwa. Jeden z napastników użył noża, ranił trzy osoby. Rany były na tyle poważnie, że mimo udzielonej pomocy dwóch mężczyzn zmarło, trzeci został przetransportowany do szpitala w Olsztynie - relacjonował sierż. szt. Tomasz Markowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Wśród uczestników zdarzenia nie było Polaków. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, ofiarami śmiertelnymi byli obywatele Egiptu i Indii. Mieszkańcy gospodarstwa agroturystycznego pracowali w znajdującym się nieopodal zakładzie przetwórczym.

Zobacz wideo
Więcej o: