Kolei linowa na Zbójnicką Kopę nieczynna po awarii. GOPR musiał ewakuować pasażerów

Najprawdopodobniej do piątku będzie nieczynna kolej linowa na Zbójnicką Kopę w Szczyrku. W Wigilię doszło tam do awarii, a ratownicy GOPR Beskidy musieli ewakuować 26 osób.
Zobacz wideo

Kolej na Zbójnicką Kopę na terenie Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego zostanie uruchomiona najwcześniej w piątek. W wigilijny poniedziałek doszło tam do awarii.

Jak czytamy na stronie ośrodka, kolej linowa zatrzymała się z powodu "dużej wilgotności, gwałtownego spadku temperatury i mocnego oblodzenia górnej stacji kolejowej". Próby uruchomienia nie przyniosły rezultatu, przez co nie udało się zwieźć pasażerów na dół.

Z pomocą przybyło Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe grupy Beskidzkiej, które wraz ze Strażą Pożarną ewakuowało 26 osób. Akcja trwała ok. 1,5 godziny. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na dół.

Zgodnie z procedurami Kierownik kolei powiadomił TDT (Transportowy Dozór Techniczny), który w przypadku zatrzymania kolei będzie badał sytuację. Po południu zakończyło się przekazanie protokołów z działania kolei – TDT planowo musi wykonać obligatoryjne badania techniczne, które możliwe będą dopiero w dniach 27-28.12.2018 po świętach. Kolej do tego czasu pozostaje wyłączona z funkcjonowania

- informuje w komunikacie Szczyrkowski Ośrodek Narciarski.

Kolej na Zbójnicką Kopę ma 1,7 km długości, w ciągu godziny może przewieźć 2000 osób.

Więcej o:
Komentarze (24)
Kolei linowa na Zbójnicką Kopę nieczynna po awarii. GOPR musiał ewakuować pasażerów
Zaloguj się
 • drdr2

  Oceniono 17 razy 17

  Urządzenie które zbudowano dla sportów zimowych nie jest odporne na oblodzenie?

 • Piotr Świerczek

  Oceniono 8 razy 8

  To kara dla właścicieli,
  za ceny karnetów w tym ośrodku. To jakieś nieporozumienie żeby mieć w ofercie najtańszy karnet za 120zł. Większość ludzi przyjezdza tam tylko raz, "z ciekawości" i więcej tam nie wróci. Tak jak ja i wszyscy moi znajomi.

 • sanmartino

  Oceniono 6 razy 6

  Byk w tytule...

 • sprawazlewa

  Oceniono 7 razy 5

  Najpierw muszą złożyć podanie do TDT, po dwóch tygodniach dostaną odpowiedź kiedy będzie można zrobić badanie. ( "Pierwszy wolny termin Inspektor TDT ma 27 marca 2019")

 • zebrzec

  Oceniono 3 razy 3

  Błąd jak WÓŁ w tytule!

 • gggrrr

  Oceniono 1 raz 1

  ale mieli przejażdzke z niespodzianką

 • jan.ma

  Oceniono 2 razy 0

  Na zdjęciach jest wyciag krzesełkowy, a w tekście jest o kolei linowej. Jakis redakcyjny neologizm?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX