Są zarzuty dla nożownika ze Szczecina. Po zatrzymaniu był tak pobudzony, że założono mu maskę

Prokuratura skończyła przesłuchiwać 26-letniego mężczyznę, który w niedzielę zaatakował nożem dwie osoby w galerii Galaxy przy alei Wyzwolenia w Szczecinie. Jeden z mężczyzn zmarł, a drugi wciąż przebywa w szpitalu. Do ataku doszło w pełnej widzów sali kinowej, podczas seansu dla dzieci.
Zobacz wideo

Do ataku w szczecińskiej galerii handlowej Galaxy doszło w niedzielę 23 grudnia po godzinie 17. W trakcie seansu filmu dla dzieci dwóch 30-letnich mężczyzn zostało wielokrotnie ugodzonych nożem przez napastnika, którego chwilę później schwytała ochrona galerii. Obydwaj poszkodowani trafili do szpitala z licznymi ranami na szyi oraz udach. Jeden z nich zmarł.

Szczecin. Nożownik został przesłuchany

Jak informuje RMF FM, 26-letni Michel F. został już przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie. Usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa, za co grozi mu dożywocie. Nie wiadomo, czy przyznał się do winy. W chwili zatrzymania był tak pobudzony, że policja musiała skuć jego ręce i nogi oraz użyć specjalnej maski, którą założono mu na głowę.

Z informacji, do których dotarła szczecińska "Gazeta Wyborcza" wynika, że atak mógł mieć tło osobiste. Zaatakowani mężczyźni mieli być parą, natomiast napastnik - byłym partnerem jednego z nich (tego, który przeżył atak). Policja ani prokuratura nie potwierdzają na razie tej wersji zdarzeń.

Mężczyzna, który przeżył atak, wciąż przebywa w szczecińskim szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej. Jego stan jest stabilny.

Atak na sali kinowej. "Wybiegło parę osób"

Do ataku doszło do niego w czasie, gdy szczecińska galeria handlowa była przepełniona ludźmi robiącymi ostatnie przedświąteczne zakupy. Na sali kinowej, w której zaatakował nożownik, również przebywało kilkadziesiąt osób - w większości były to rodziny z dziećmi. Świadkowie relacjonowali, że w chwilę po ataku w kinie panował chaos, a z sali wyszedł zakrwawiony mężczyzna. 

- Pracownicy kina zaczęli krzyczeć: ochrona, ochrona! Wybiegło parę osób, później się okazało, że jedna z nich była zakrwawiona - mówił świadek zdarzenia w rozmowie z TVN 24.

Poza dwoma mężczyznami nikt więcej nie został ranny. Napastnika najpierw obezwładnili świadkowie, a później ochrona galerii i policjanci.

 

Więcej o:
Komentarze (85)
Atak w Szczecinie. Są zarzuty dla nożownika, który zaatakował dwie osoby w sali kinowej
Zaloguj się
 • drozd215a

  Oceniono 16 razy 8

  Miłość jest ślepa.

 • cotypowiesz

  Oceniono 17 razy 7

  Dlaczego w wiadomości o śmierci dwóch osób na imprezie firmowej w Olsztynku są wyłączone komentarze?

 • malinajan

  Oceniono 17 razy 5

  Postępowy, nowoczesny francuz przyjeżdża do zacofanej Polski i dostaje małpiego rozumu!

 • klikkre

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawe jaką będzie miał pozycję w ZK, z jednej strony zabójca z drugiej ...

 • gj61

  Oceniono 16 razy 2

  Znaczy.... zabójstwo w afekcie! Miłość nie zna płci i wieku... prawda prałacino Jankowski? Prawda biskupino Paetz? A tak na marginesie, jak tam czerwone stringi pedziu?

 • norbertrabarbar

  Oceniono 26 razy 2

  Tak się rozwiązuje problemy, a nie jak heteroseksualne cioty!
  Uczcie się - bo jak przyjdą muzułmanie to będą was wszystkich dymać!

 • lot23

  Oceniono 8 razy 2

  co te swieta robia z ludzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX