Prognoza pogody na dziś - czwartek 27 grudnia. Przed nami kolejny ciepły, deszczowy dzień

Prognoza pogody na dziś - czwartek 27 grudnia. Tego dnia możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a także śniegu.
Zobacz wideo

27 grudnia będzie jednym z najcieplejszych dni w tym tygodniu. Nad Polską zaobserwujemy dalsze ocieplenie.

Temperatura w całym kraju znowu wzrośnie

Czwartek 27 grudnia będzie kolejnym ciepłym dniem. Synoptycy prognozują, że dziś temperatura w Polsce będzie wahać się od 6 do 0 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na zachodzie kraju - to w Szczecinie na termometrach zobaczymy 6 stopni na plusie. Najniższa temperaturę odnotujemy na wschodzie i na południu kraju - w Przemyślu, Rzeszowie, Lublinie, Białymstoku i w Suwałkach termometry wskażą 2 stopnie, z kolei w Zakopanem 0 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na dziś - czwartek 27 grudnia. To będzie kolejny ciepły, deszczowy dzieńPrognoza pogody na dziś - czwartek 27 grudnia. To będzie kolejny ciepły, deszczowy dzień Gazeta.pl

Opady. IMGW prognozuje deszcz oraz śnieg

27 grudnia w Polsce nie zabraknie opadów, choć możemy spodziewać się także licznych przejaśnień. Meteorolodzy prognozują, że opady nie zagrażają tylko mieszkańcom województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego. W pozostałej części kraju możemy spodziewać się deszczu (na zachodzie) oraz deszczu ze śniegiem i śniegu (na wschodzie).

Ostrzeżenia meteorologiczne. 27 grudnia powinno być bezpiecznie

Synoptycy nie przewidują zjawisk meteorologicznych, które w poważny sposób mogłyby zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu. Warto jednak pamiętać, że o poranku i wieczorem temperatura może wyraźnie spaść, powodując oblodzenie na drogach, dlatego wracając ze Świąt do domu zachowajmy szczególną ostrożność i zdejmijmy nogę z gazu.

Więcej o: