Prognoza pogody na dziś - środa 26 grudnia. Podczas drogi do domu uważajmy na oblodzone jezdnie

Prognoza pogody na dziś - środa 26 grudnia 2018 r. Czy drugi dzień Bożego Narodzenia będzie biały? Według synoptyków są na to bardzo małe szanse.
Zobacz wideo

Drugi dzień Bożego Narodzenia będzie dniem ciepłym, choć także deszczowym. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że niektórych województwach drogi mogą być oblodzone, co utrudni nam bezpieczny powrót do domu.

Temperatura. Termometry w całym kraju pokażą dodatnie wartości

26 grudnia, czyli drugi dzień Świąt, będzie jeszcze cieplejszy niż pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Synoptycy przewidują, że temperatura nie spadnie dziś poniżej zera w żadnym z polskich miast. Podobnie jak na początku tygodnia, także dziś najcieplej będzie na zachodzie. Najwyższą temperaturę odnotujemy w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu oraz Zielonej Górze, gdzie na termometrach zobaczymy 5 stopni na plusie. Najzimniej będzie przy wschodniej granicy kraju - w Lublinie, Rzeszowie i Przemyślu temperatura osiągnie wartość 2 stopni na plusie, w Suwałkach i Białymstoku na termometrach zobaczymy 1 stopnień, z kolei w Zakopanem, które będzie najzimniejszym tego dnia miastem, odnotujemy 0 stopni Celsjusza. 

Prognoza pogody na dziś - środa 26 grudnia. Kolejny ciepły dzień przed namiPrognoza pogody na dziś - środa 26 grudnia. Kolejny ciepły dzień przed nami Gazeta.pl

Opady. 26 grudnia czekają nas przelotne opady deszczu i śniegu

Środa 26 grudnia to dzień, w którym nad Polską nie zabraknie deszczowych chmur. Słonecznej, wolnej od opadów pogody możemy spodziewać się tylko przy zachodniej granicy oraz na wybrzeżu. Meteorolodzy prognozują, że 26 grudnia deszcz spadnie w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim oraz mazowieckim. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu bardziej prawdopodobne są opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

IMGW  ogłosiło ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla dwóch województw - dolnośląskiego oraz opolskiego. Prognozuje się, że 26 grudnia może tam wystąpić niebezpieczne oblodzenie dróg, utrudniające prowadzenie pojazdów. Pamiętajmy jednak, że lokalnie lód na jezdniach może pojawić się także w innych częściach kraju. Zachowajmy szczególną ostrożność, wracając do domu po bożonarodzeniowych wizytach u bliskich.

Więcej o:
Komentarze (8)
Prognoza pogody na dziś - środa 26 grudnia. IMGW ostrzega przed oblodzeniem
Zaloguj się
 • emigrant_1984

  Oceniono 4 razy 2

  Kochani, pogoda nad Polska: oficjalny i genetyczny antysemityzm. Wywalic z Europy az sie naucza (z dwie generacje niewoli ruskiej) . PISSdzielce: Polexit wasza przyszloscia. Uczcie sie rosyjskiego.
  Dump ma was w dupie.
  "Muzeum Auschwitz nie zaprosiło Rodzin Polskich Ofiar. Tłumaczy: "Obrażano byłych więźniów"

 • bubas10

  0

  w normalnym kraju jesli na drodze jest slisko wyjezdzaja solarki i normalnie sypia sol na droge a czasem piasek (u nas czesciej piaasek) od samego komunikatu o gololedzi bezpieczniej nie bedzie

 • chi-neng

  0

  www.youtube.com/watch?v=3mi145S-HfQ

 • remislanc

  Oceniono 3 razy -1

  "Podczas drogi do domu uważajmy na oblodzone jezdnie"
  Po jakiemu to? Nie lepiej byłoby "podczas powrotu do domu..."?
  UZ - myślałem, że tylko twoje wypociny o handlowych niedzielach są beznadziejne. Ale myliłem się - jesteś po prostu tłukiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX