Prognoza pogody na dziś - wtorek 25 grudnia. Jest szansa na białe Święta

Prognoza pogody na dziś - 25 grudnia 2018 roku. Czy Boże Narodzenie będzie białe? Meteorolodzy zapowiadają, że szansę na śnieg mają mieszkańcy niewielkiej części kraju.

Prognoza pogody przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazuje, że 25 grudnia będzie dość ciepły, pochmurny i raczej deszczowy, niż śnieżny.

Temperatura. W przeważającej części kraju temperatura na plusie

Synoptycy z IMGW zapowiadają, że 25 grudnia będzie ciepło, choć miejscami temperatura może przyjąć wartości ujemne. W większości polskich miast temperatura nie spadnie jednak poniżej zera. Najcieplej, podobnie jak w dniach poprzednich, będzie na zachodzie. Stolicą ciepła będzie tego dnia Szczecin oraz Gorzów Wielkopolski, gdzie na termometrach zobaczymy 5 stopi Celsjusza. Im dalej na południowy wschód, tym chłodniej. Najniższe temperatury odnotujemy w Lublinie, Rzeszowie i Przemyślu (0 stopni), Suwałkach i Białymstoku (-1 stopień) oraz w Zakopanem (nawet -4 stopnie).

Mapa temperatury 25.12.2018r.Mapa temperatury 25.12.2018r. Gazeta.pl

Opady. W Boże Narodzenie będzie trochę deszczu, a trochę śniegu

Mapa opadów podzieli dziś Polskę na pół. W zachodniej części kraju możemy spodziewać się przede wszystkim opadów deszczu. Na wschodzie odnotujemy więcej opadów deszczu ze śniegiem, a miejscami także śniegu. Największe szanse na białe Boże Narodzenie mają mieszkańcy województw małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podlaskiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Boże Narodzenie powinno być bezpieczne

IMGW nie przewiduje żadnych ostrzeżeń meteorologicznych na 25 grudnia. O poranku drogi mogą być jednak oblodzone, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność, prowadząc samochód. Lód na jezdniach może stanowić prawdziwe zagrożenie dla naszego zdrowia, życia oraz mienia.

Więcej o: