W Częstochowie ktoś napada na kobiety. Policja publikuje portrety pamięciowe sprawcy

Śledczy z Częstochowy poszukują mężczyzny, który napadł na młodą kobietę w dzielnicy Parkitka. Na szczęście został spłoszony. Do podobnego zdarzenia doszło w dzielnicy Gnaszyn. Niewykluczone, że w obu przypadkach to ten sam mężczyzna.

Pod koniec listopada br. do komisariatu III w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie ataku na tle seksualnym na młodą kobietę w dzielnicy Parkitka. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzona wsiadła do autobusu w centrum miasta, a wysiadła nieopodal szpitala im. Najświętszej Maryi Panny. Razem z nią wysiadł młody mężczyzna, który dokonał ataku. Sprawca usiłował doprowadzić pokrzywdzoną do innej czynności seksualnej. Na szczęście został spłoszony, a kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

Czytaj także: Tragiczny finał firmowej imprezy pod Olsztynem

Kilka dni temu do podobnego zdarzenia doszło w dzielnicy Gnaszyn. Tam również młoda kobieta, po wyjściu z autobusu została zaatakowana przez jadącego z nią wcześniej sprawcę, który tak jak w poprzednio, został spłoszony. I w tym przypadku atak miał charakter seksualny. Można przypuszczać, że obu ataków dokonał ten sam mężczyzna. Niestety autobusy, którym jechały kobiety, nie miały monitoringu.

Policjanci mają nagranie, na którym widać postać przebiegającą przed bramą jednej z posesji w dzielnicy Parkitka. Wszystko wskazuje na to, że to sprawca pierwszego z ataków.

Zobacz wideo

Opublikowano także portrety pamięciowe sprawcy (lub sprawców).

Śledczy proszą wszystkie osoby mające istotne dla sprawy informacje, o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, lub o kontakt pod numerem telefonu: 34 369-12-55, 997 albo o zgłaszanie się do najbliższej jednostki policji.

Więcej o: