Morawiecki znów zapewnia: Ceny prądu nie wzrosną. Kierwiński: Kłamstwo. Podwyżki już były

Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla PAP po raz kolejny zapewnił, że nie będzie podwyżek cen prądu. Tymczasem Marcin Kierwiński twierdzi, że podwyżki już miały miejsce.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że koszty odbiorców prądu nie zmienią się.  - Mamy gotowe rozwiązania, które obejmują obniżenie akcyzy i opłat dotychczas funkcjonujących w rachunku za energię elektryczną; co ważne projekt obejmie 17,5 mln odbiorców energii: gospodarstwa domowe, przedsiębiorców oraz samorządy - powiedział premier w wywiadzie dla PAP.

Morawiecki znowu zapewnia: Podwyżek cen prądu nie będzie

Czytaj też: Dodatkowe posiedzenie Sejmu tuż po świętach. Posłowie przegłosują ceny energii i bonifikaty?

Morawiecki zapewnia, że "obniżenie stawki podatku akcyzy oraz opłaty przejściowej zapewni utrzymanie łącznych kosztów odbiorców w gospodarstwach domowych i samorządach na podobnym, jak w roku 2018 poziomie". To już kolejne takie zapewnienie szefa rządu.

Kierwiński: Opłata przejściowa wzrosła już o 109 proc.

Tymczasem Marcin Kierwiński w "Śniadaniu w Polsat News" stwierdził, że premier mówiąc o braku podwyżek kłamie. -  Znowu okazało się, że podwyżki zaskoczyły ten rząd. Trzeba zwoływać specjalne posiedzenie Sejmu, żeby poradzić sobie z tym, co było wiadomo. Było wiadomo, że te podwyżki idą. Pan premier Morawiecki kłamie, że podwyżek nie będzie, ponieważ podwyżki już były w tym roku. Pan poseł Horała (również obecny w studiu - red.) tak dzielnie opowiada o zniesieniu opłaty przejściowej, a wie pan, że to za waszej kadencji wzrosła dramatycznie. O 109 proc. - stwierdził poseł.

Więcej o: