Morawiecki znów zapewnia: Ceny prądu nie wzrosną. Kierwiński: Kłamstwo. Podwyżki już były

Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla PAP po raz kolejny zapewnił, że nie będzie podwyżek cen prądu. Tymczasem Marcin Kierwiński twierdzi, że podwyżki już miały miejsce.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że koszty odbiorców prądu nie zmienią się.  - Mamy gotowe rozwiązania, które obejmują obniżenie akcyzy i opłat dotychczas funkcjonujących w rachunku za energię elektryczną; co ważne projekt obejmie 17,5 mln odbiorców energii: gospodarstwa domowe, przedsiębiorców oraz samorządy - powiedział premier w wywiadzie dla PAP.

Morawiecki znowu zapewnia: Podwyżek cen prądu nie będzie

Czytaj też: Dodatkowe posiedzenie Sejmu tuż po świętach. Posłowie przegłosują ceny energii i bonifikaty?

Morawiecki zapewnia, że "obniżenie stawki podatku akcyzy oraz opłaty przejściowej zapewni utrzymanie łącznych kosztów odbiorców w gospodarstwach domowych i samorządach na podobnym, jak w roku 2018 poziomie". To już kolejne takie zapewnienie szefa rządu.

Kierwiński: Opłata przejściowa wzrosła już o 109 proc.

Tymczasem Marcin Kierwiński w "Śniadaniu w Polsat News" stwierdził, że premier mówiąc o braku podwyżek kłamie. -  Znowu okazało się, że podwyżki zaskoczyły ten rząd. Trzeba zwoływać specjalne posiedzenie Sejmu, żeby poradzić sobie z tym, co było wiadomo. Było wiadomo, że te podwyżki idą. Pan premier Morawiecki kłamie, że podwyżek nie będzie, ponieważ podwyżki już były w tym roku. Pan poseł Horała (również obecny w studiu - red.) tak dzielnie opowiada o zniesieniu opłaty przejściowej, a wie pan, że to za waszej kadencji wzrosła dramatycznie. O 109 proc. - stwierdził poseł.

Więcej o:
Komentarze (250)
Morawiecki znów zapewnia: Wyższych cen prądu nie będzie. Kierwiński: Kłamstwo
Zaloguj się
 • jasiekiera

  Oceniono 64 razy 54

  Zrozumcie wreszczie zdradzieckie mordy, ze Pis bedzie mowil i robil to co bedzie chcial, czyli wszystko po to, zeby wladzy nie oddac, ani teraz ani pozniej.

 • cozano

  Oceniono 57 razy 47

  Może nawet jakimiś sztuczkami księgowymi podwyżki cen będą niższe, ale gdzieś te pieniądze i tak będą musiały być zebrane.
  Swoją drogą mam szybki renesans gospodarki sterowanej centralnie, co wpisuje się w koncepcję rządzenia przez PiS, tyle że już raz to przerabialiśmy i wiadomo z jakim skutkiem.

 • jakub13579

  Oceniono 48 razy 44

  matołusz łże w każdej sprawie. Nawet w tej trzeciorzędnej, najdrobniejszej. To dlaczego w tak niesłychanie ważnej jak ceny energii elektrycznej miałby mówić prawdę ? Przecież jego guru naucza od lat, że nic go nie przekona, że białe jest białe a czarne-czarne . Ciemny lud to kupuje. I o to chodzi.

 • dziadwawelski

  Oceniono 45 razy 37

  Matheus jest uczciwym banksterem i zarzucanie mu kłamstwa to żart....

 • lesnojeziorska

  Oceniono 46 razy 36

  Za Morawieckim to chodzi specjalny asystent z piłą i podcina mu nos.

 • zdzislawja

  Oceniono 40 razy 34

  Dlaczego dziennikarze "łykają" każdą dezinformację i powielają ją nadając jej znaczenie jakoby prawdy objawionej?
  Sprawdzam!

  planowane podwyżki mają wynieść ok. 30-40%, co daje cirka ebałt 8-10gr/kWh

  planowane zmiany "rządu" mające zniwelować te podwyżki:
  - zmiana akcyzy z 20 na 5 pln na 1MWh -to daje obniżkę ceny 1kWh o 1,5gr :))
  - zmiana opłaty przejściowej (dla zużycia do 1200 kWh rocznie) z 1,90zł/m-c na 0,1zł/m-c - to daje 1,8zł miesięcznie - przy założeniu zużycia 100kWh miesiecznie, średnio na 1kWh obniżka wyniesie 1,8gr:))

  nooo.... to rzeczywiście, obniżka o 3,3gr zrekompensuje podwyżkę o ~9gr :))))))))))

  już jestem spokojny...
  Z.

 • xxl_100

  Oceniono 38 razy 34

  Morawiecki kłamie!!!
  Ceny prądu dla firm wzrosły o 130-150 zł/MWh. Obniżka akcyzy o 15 zł to pikuś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX