Brak wyobraźni poraża. Tir blokował karetkę z wątrobą do przeszczepu. Ratownik: Co za idiota

Karetka na sygnale pędzi z wątrobą do przeszczepu dwupasmówką. Nic nie robi sobie z tego kierowca tira, który nie ustępuje i przez minutę nie zjeżdża na prawy pas, choć ma możliwość bezpiecznie wykonać manewr. Cała sytuacja została nagrana.
Zobacz wideo

Nagranie z incydentu publikuje TVN 24. Bogusław Dubowski, kierowca karetki, przesłał wideo na Kontakt24. Na nagraniu widzimy jak pędząca po krajowej "jedynce" karetka na sygnale w pewnym momencie musi znacznie zwolnić z powodu jadącego lewym pasem tira.

Czytaj też: Blokował przejazd karetce z sercem do przeszczepu. Policja namierzyła kierowcę busa

"Co za idiota"

Nierozsądny kierowca blokuje pogotowie przez ok. minutę. Widzimy na nagraniu, że nieraz ma możliwość, by bezpiecznie zjechać na prawy pas i przepuścić karetkę. Nie robi tego. - Co za idiota, on chyba nie wyobraża sobie, ile dostanie mandatu za to - słychać na nagraniu.

- Pędziliśmy dwupasmową, krajową "jedynką". Na wysokości Siewierza dojechaliśmy do ciężarówki, która akurat we właściwym sobie tempie wyprzedzała kolumnę innych - opowiada stacji Bogusław Dubowski, kierowca karetki. Pogotowie przewoziło wątrobę do przeszczepu. Jak mówi kierowca, minuta straty w transplantologii to bardzo dużo.

Kolejny raz

To już kolejne nagranie z blokowaniem karetki, które opublikował Dubowski. Na poprzednim filmie karetkę blokował niebieski bus. Sprawą zajęła się policja. Kierowca pogotowia zapowiedział w rozmowie z TVN 24, że pokaże policji również film z tirem.

Więcej o:
Komentarze (192)
Tir blokował karetkę z wątrobą do przeszczepu. Ratownik: Co za idiota
Zaloguj się
 • hhesse

  Oceniono 63 razy 63

  Nie ogarniam stanu umysłu kierowców, którzy nie zjeżdżają karetce na sygnale. Po prostu nie ogarniam. Nawet w korku ludzie zjeżdżają, gdzie mogą, żeby tylko karetka mogła przejechać. Mam nadzieję, że policja namierzy tego tytana intelektu.

 • tulasek

  Oceniono 38 razy 32

  Sam jestem kierowcą, który dużo jeździ ale tir-owcy, to w większości patologia drogowa.Wyprzedzanie kilka minut,bo (jak mi jeden z idiotów tłumaczył) ma ustawiony tempomat.Ja pyerdole, to "ściągnij" guziczkiem 0,5km/h i po problemie tempomatu. Potem i tak gamoń stoi np. na bramce i tyle nadrobił, tym 0,5-1km/h

 • lukaszmluki

  Oceniono 38 razy 32

  W ogóle te zamiłowanie do lewego pasa powinno być tępione. Kiedys jechałem autostradą czy ekspresówka, pusta droga tyko jeden samochod jedzie lewym pasem. Dojezdzam do niego i fajnie, bo zjezdza na prawy, aby zaraz wrocic na lewy jak go wyprzedziłem. Nie mam pojecia po co.

 • vegemot

  Oceniono 18 razy 18

  Janusze w Tirach i taksowkach to najgrosi kierowcy na drogach. Swiete krowy, specjalnie blokuja pas, nigdy nie wpuszcza, wymuszaja. Kretynow w tirach co blokuja lewy pas jadac 91km/h, bo wyprzedzaja innego janusza jadacego 90km/h powinno sie dozywotnio pozbawiac prawa jazdy. Na szczescie są oni pierwsi do automatyzacji i zastapienia autonomicznymi tirami lub pociagami, wiec szykujcie sie janusze na bezrobocie, czego wam zycze z okazji swiat

 • banan125

  Oceniono 20 razy 18

  kiedyś jechałem w Wielkiej Brytanii w korku, bo jakiś kilkaset metrów wcześniej dureń blokował lewy pas.... później się okazało, że to był DUREŃ z Polski - na szczęście Policja go sprowadziła na ziemię

 • donmarek

  Oceniono 17 razy 17

  Nic nowego. Codziennie się z tym spotykam nie tylko ja, autostrada, kolumna tirów jedzie 90 km/h i nagle jeden z nich wyjeżdża na lewy pas i zaczyna wyprzedzać pozostałe jadąc 91 km/h !!! Ile to trwa? Kilka ładnych kilometrów !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX