Brak wyobraźni poraża. Tir blokował karetkę z wątrobą do przeszczepu. Ratownik: Co za idiota

Karetka na sygnale pędzi z wątrobą do przeszczepu dwupasmówką. Nic nie robi sobie z tego kierowca tira, który nie ustępuje i przez minutę nie zjeżdża na prawy pas, choć ma możliwość bezpiecznie wykonać manewr. Cała sytuacja została nagrana.
Zobacz wideo

Nagranie z incydentu publikuje TVN 24. Bogusław Dubowski, kierowca karetki, przesłał wideo na Kontakt24. Na nagraniu widzimy jak pędząca po krajowej "jedynce" karetka na sygnale w pewnym momencie musi znacznie zwolnić z powodu jadącego lewym pasem tira.

Czytaj też: Blokował przejazd karetce z sercem do przeszczepu. Policja namierzyła kierowcę busa

"Co za idiota"

Nierozsądny kierowca blokuje pogotowie przez ok. minutę. Widzimy na nagraniu, że nieraz ma możliwość, by bezpiecznie zjechać na prawy pas i przepuścić karetkę. Nie robi tego. - Co za idiota, on chyba nie wyobraża sobie, ile dostanie mandatu za to - słychać na nagraniu.

- Pędziliśmy dwupasmową, krajową "jedynką". Na wysokości Siewierza dojechaliśmy do ciężarówki, która akurat we właściwym sobie tempie wyprzedzała kolumnę innych - opowiada stacji Bogusław Dubowski, kierowca karetki. Pogotowie przewoziło wątrobę do przeszczepu. Jak mówi kierowca, minuta straty w transplantologii to bardzo dużo.

Kolejny raz

To już kolejne nagranie z blokowaniem karetki, które opublikował Dubowski. Na poprzednim filmie karetkę blokował niebieski bus. Sprawą zajęła się policja. Kierowca pogotowia zapowiedział w rozmowie z TVN 24, że pokaże policji również film z tirem.

Więcej o: