Jest reakcja na apel Watykanu. Abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami księży pedofilów

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami pedofilii przed lutową naradą w Watykanie - dowiedział się portal Gazeta.pl.
Zobacz wideo

Papież Franciszek we wrześniu zaprosił do Watykanu przewodniczących episkopatów, by w dniach 21-24 lutego przedyskutować temat nadużyć seksualnych i pedofilii w Kościele.

Czytaj więcej: Watykan nakazuje szefom episkopatów rozmowę z ofiarami pedofilii. "By poznali cierpienie"

Organizatorzy zbliżającego się szczytu w liście wysłanym we wtorek zwrócili się do szefów episkopatów na całym świecie, by ci przed przybyciem do Rzymu spotkali się z ofiarami duchownych. Działający w Watykanie kościelni hierarchowie twierdzą, że to konieczne, by "z pierwszej ręki poznać cierpienie, które te osoby doświadczyły".

KEP: Abp Gądecki spotka się z ofiarami pedofilii

Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przychylił się do apelu Watykanu.

Jak poinformował naszą redakcję rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik, arcybiskup spotka się przed lutową naradą z ofiarami nadużyć seksualnych. Spotkanie ma mieć jednak charakter prywatny, a nie medialny, dlatego Episkopat nie ujawnia szczegółów dotyczących konkretnej daty i miejsca.

Rzecznik KEP podkreślił także, że z osobami pokrzywdzonymi przez osoby duchowne spotkali się już m.in. biskupi i delegaci w diecezjach.

Zobacz wideo
Więcej o: