Jest reakcja na apel Watykanu. Abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami księży pedofilów

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami pedofilii przed lutową naradą w Watykanie - dowiedział się portal Gazeta.pl.
Zobacz wideo

Papież Franciszek we wrześniu zaprosił do Watykanu przewodniczących episkopatów, by w dniach 21-24 lutego przedyskutować temat nadużyć seksualnych i pedofilii w Kościele.

Czytaj więcej: Watykan nakazuje szefom episkopatów rozmowę z ofiarami pedofilii. "By poznali cierpienie"

Organizatorzy zbliżającego się szczytu w liście wysłanym we wtorek zwrócili się do szefów episkopatów na całym świecie, by ci przed przybyciem do Rzymu spotkali się z ofiarami duchownych. Działający w Watykanie kościelni hierarchowie twierdzą, że to konieczne, by "z pierwszej ręki poznać cierpienie, które te osoby doświadczyły".

KEP: Abp Gądecki spotka się z ofiarami pedofilii

Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przychylił się do apelu Watykanu.

Jak poinformował naszą redakcję rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik, arcybiskup spotka się przed lutową naradą z ofiarami nadużyć seksualnych. Spotkanie ma mieć jednak charakter prywatny, a nie medialny, dlatego Episkopat nie ujawnia szczegółów dotyczących konkretnej daty i miejsca.

Rzecznik KEP podkreślił także, że z osobami pokrzywdzonymi przez osoby duchowne spotkali się już m.in. biskupi i delegaci w diecezjach.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (205)
Jest reakcja na apel Watykanu. Abp Stanisław Gądecki spotka się z ofiarami księży pedofilów
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 73 razy 73

  Spotka się z nimi, pozwoli ucałować pierścień i wybaczy zło, które wyrządzają kościołowi. Lgnąc do kapłana zgrzeszyli i zwiedli, ale kościół jest litościwy dla zbłąkanych owiec.

 • pan.szklanka

  Oceniono 53 razy 51

  Nie rozumiem tej logiki. Pedofil zgwałcił, a ofiary na dodatek spotykają się z kierownikiem stowarzyszenia, które to pedofilowi umożliwiło.

 • mushkaplooyka

  Oceniono 44 razy 44

  Ten sam Gądecki, który porównuje film Kler do produkcji Goebbelsa. Oni są po prostu obrzydliwi.

 • jml13060

  Oceniono 45 razy 43

  Gdybym był ofiarą księdza pedofila to bym się bał spotkać z samym ich arcybiskupem.

 • gebe14

  Oceniono 33 razy 31

  to musi wynająć stadion .. narodowy

 • kiesier

  Oceniono 32 razy 30

  pan Gądecki spotka się z ofiarami i zapyta za panem Michalikiem: "dlaczegoście dzieci lgnęli do tych księży - sami siebie zgubiliście i jeszcze drugiego człowieka wciągnęliście".

  Kler sobie wreszcie obejrzyj obłudniku!

 • wojtek1947poznan

  Oceniono 30 razy 28

  Panie Gądecki, a tak z własne sumienie nie podpowiedziało, żeby zrobić to samemu ? Dopiero apel papieża zmusił Pana do tego? A może coś na temat Pana Petza w kontekście pańskiego komentarza do filmu "Kler" ? Haniebne zachowanie.

 • justas32

  Oceniono 28 razy 28

  Spotka się, pokiwa głową, zmówią wspólną modlitwę - dzięki temu nie będą musieli płacić odszkodowań ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX