"Szczęście" i "radość" połamały im języki, ale dali radę. Świąteczne życzenia od ambasady USA

Tradycji stało się zadość! Jak co roku ambasada USA w Polsce we współpracy z amerykańskimi żołnierzami złożyła Polakom świąteczne życzenia, nagrywając zabawny film.
Zobacz wideo

W przedsięwzięciu wzięli udział ambasador USA Georgette Mosbacher, amerykańscy dyplomaci i przedstawiciele US Army, US Navy i Marines. Zadanie to nie było łatwe, ponieważ Amerykanie postanowili złożyć Polakom życzenia po polsku. Na niektórych słowach łamali sobie języki, jednak dobry humor ich nie opuścił.

Życzenia od ambasady USA. Amerykanie mówią, że "Polska jest super"

Na krótkim filmie pokazano zarówno efekt końcowy, jak i sam proces nauki pojedynczych polskich słów. Nie ma co ukrywać - słowa takie jak "szczęście", "radość" czy "świąteczny" stanowiły dla pracowników ambasady USA i amerykańskich żołnierzy nie lada wyzwanie, jednak po kilku próbach poradzili sobie świetnie. Zobaczcie sami!

Amerykańska ambasada nagrywa tego typu życzenia już od kilku lat. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem spotkały się one z bardzo ciepłą reakcją Polaków. "Super, świetna robota!", "Dziękujemy!! Doceniamy wysiłek", "Wyszło wspaniale. Wesołych świąt dla całej Ambasady USA" - komentują użytkownicy Twittera. 

Więcej o: