Prognoza pogody na tydzień 24-30 grudnia. Święta będą deszczowe, później trochę się wypogodzi

Prognoza pogody na tydzień 24-30 grudnia. Czy święta Bożego Narodzenia będą białe? Jaka będzie pogoda na dzień przed Sylwestrem?
Zobacz wideo

Długoterminowa prognoza pogody pokazuje, że ten tydzień będzie tygodniem "w kratkę". Możemy spodziewać się zarówno mroźnych, ale słonecznych dni, jak i dni pochmurnych i deszczowych, w czasie których na termometrach zobaczymy naprawdę wysokie wartości.

Pogoda na Wigilię i Święta. W tym roku śniegu właściwie nie będzie

Synoptycy zapowiadają, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowo ciepłe. Zarówno w Wigilię, jak i w dwa dni Bożego Narodzenia temperatura w przeważającej części kraju będzie dodatnia. Od poniedziałku do środy na termometrach zobaczymy wartości od -1 stopnia na północnym wchodzie do nawet 7 stopni na zachodzie. Zgodnie z prognozą pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w tym roku nie możemy liczyć na białe Święta. Dni od 24 do 26 grudnia będą raczej deszczowe, a na przelotne opady śniegu mogą liczyć wyłącznie mieszkańcy wschodniej części kraju.

Pogoda na czwartek i piątek. Trochę przejaśnień, a trochę deszczu

Czwartek będzie prawdopodobnie najładniejszym dniem w tym tygodniu. Dla całego kraju prognozuje się liczne przejaśnienia oraz brak jakichkolwiek opadów. Tego dnia również będzie ciepło. Temperatura będzie wahać się od 1 stopnia na południowych wschodzie do 5 stopni na północnym zachodzie. W piątek pogoda się pogorszy. W niemal całym kraju będzie padał deszcz lub deszcz ze śniegiem, będzie też bardzo pochmurno. Temperatura utrzyma się jednak na plusie i w całym kraju nie spadnie poniżej zera. 

Pogoda na weekend 29-30 grudnia. Po ładnej sobocie brzydka niedziela

Sobota przed Sylwestrem będzie bardzo słoneczna, ale też chłodna - w większości polskich miast temperatura spadnie poniżej zera, a na wybrzeżu, Kielecczyźnie i Podlasiu osiągnie wartość -3 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie - tam termometry pokażą nawet 5 stopni. W sobotę 29 grudnia nie musimy obawiać się opadów, jednak już kolejnego dnia wszystko się zmieni. Niedziela przed Sylwestrem będzie wyjątkowo deszczowa. Miejscami może spaść marznący deszcz, powodujący gołoledź. Tego dnia temperatura będzie wahać się od -1 stopnia w województwie świętokrzyskim do 5 stopni na Dolnym Śląsku. 

Więcej o: