Pogoda na weekend 22-23 grudnia. To będą wyjątkowo ciepłe dni

Prognoza pogody na weekend 22-23 grudnia. Rozpoczynający się weekend będzie wyjątkowo ciepły. W niektórych miastach termometry wskażą nawet 9 stopni Celsjusza!
Zobacz wideo

Oprócz wysokiej temperatury czeka nas jednak sporo opadów deszczu. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę warto mieć ze sobą parasol albo kurtkę przeciwdeszczową.

Pogoda na sobotę 22 grudnia. Czeka nas najcieplejsza sobota w tym miesiącu

Sobota 22 grudnia będzie wyjątkowo ciepłym dniem. W niektórych miejscowościach termometry pokażą nawet 9 stopni na plusie. Najcieplejszym miastem będzie tego dnia Wrocław. Nieco chłodniej będzie w Opolu, Krakowie, Zielonej Górze oraz Szczecinie, gdzie odnotujemy 8 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie na północnym wschodzie - w Białymstoku termometry pokażą 2 stopnie, z kolei w Suwałkach 0 stopni. 

Mapa temperatury 22.12.2018rMapa temperatury 22.12.2018r Gazeta.pl

W sobotę na terenie całego kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a na wschodzie także deszczu ze śniegiem. Najwięcej przejaśnień zaobserwujemy na wybrzeżu. IMGW prognozuje słaby i umiarkowany wiatr, który na południu okresami może być dość silny, w porywach na terenach podgórskich Karpat osiągający prędkość 70 km/h. Dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego wydano ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem.

Pogoda na niedzielę 23 grudnia. To będzie deszczowy dzień

W niedzielę 23 grudnia temperatura nieco spadnie, ale nadal w przeważającej części kraju będzie przyjmować wartości dodatnie. Temperatura będzie wahać się od 7 do -1 stopnia. Najcieplej będzie we Wrocławiu i w Zielonej Górze - właśnie tam na termometrach zobaczymy 7 stopni. Nieco chłodniej będzie w Opolu (6 stopni), w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Katowicach (5 stopni), a także w Koszalinie, Krakowie, Jeleniej Górze i Rzeszowie (4 stopnie). W województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim oraz lubelskim odnotujemy 2 stopnie na plusie. Najzimniej będzie na Podlasiu - w Białymstoku na termometrach zobaczymy 0 stopni, a w Suwałkach -1 stopień.

Tak jak w sobotę, w niedzielę 23 grudnia będzie deszczowo. Chmury przynoszące przelotne opady deszczu przetoczą się przez cały kraj. Przy wschodniej i południowej granicy kraju możemy spodziewać się także nielicznych opadów śniegu. Na ten dzień nie zapowiedziano żadnych ostrzeżeń meteorologicznych

Więcej o: