13-miesięczna dziewczynka połknęła preparat do udrażniania rur. Trwa walka o jej życie

13-miesięczna dziewczynka z Piotrkowa Trybunalskiego walczy o życie w szpitalu w Łodzi po tym, jak połknęła popularny preparat do udrażniania rur. Dziecko ma rozległe poparzenia jamy ustnej i przełyku, a jego stan jest określany jako bardzo poważny.
Zobacz wideo

Jak informuje Polsat News, 13-miesięczna Alicja po połknięciu preparatu do udrażniania rur  zawierającego silnie żrącą substancję trafiła na oddział intensywnej terapii w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Walka o życie dziewczynki trwa od 13 grudnia.

Dziecko połknęło preparat do udrażniania rur. "Trudno mówić o rokowaniach"

Natychmiast po przywiezieniu do szpitala dziecko zostało wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej. Najbardziej kluczowe dla jego dalszego stanu mają się okazać najbliższe dni. 

- Stan dziecka jest bardzo poważny. Wynika z odniesionych obrażeń przewodu pokarmowego oraz wtórnych urazów, które wynikają z tego pierwotnego - mówi doktor Paweł Ziółkowski w rozmowie z "Polsat News". 

Jak dodaje, na tym etapie leczenia dziewczynki "trudno jest mówić o rokowaniach". Lekarze nie są również w stanie określić, w jakim stopniu poparzenia jamy ustnej i przełyku dziecka mogą wpłynąć na funkcjonowanie jego przewodu pokarmowego w przyszłości.