Sąd nakazuje prokuraturze wszcząć postępowanie wobec Macierewicza. Chodzi o książkę Piątka

Warszawski sąd nakazał prokuraturze postępowanie wyjaśniające dot. byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Śledczy mają sprawdzić, czy ten jako minister nie dopuścił się nadużycia uprawnień i nie próbował blokować publikacji książki Tomasza Piątka na swój temat.
Zobacz wideo

Książka "Macierewicz i jego tajemnice" była głośna jeszcze przed publikacją, a później stała się bestsellerem. Mocno nie spodobała się samemu Macierewiczowi, który próbował walczyć z publikacją i jej autorem m.in. na drodze sądowej. Zawiadomił prokuraturę ws. podejrzenia próby wpłynięcia na czynności urzędowe MON. Jednak postępowanie umorzono. 

Tymczasem autor książki, dziennikarz Tomasz Piątek sam także zawiadomił prokuraturę. On z kolei zarzucał Macierewiczowi wykorzystanie swojego stanowiska do walki z książką, co miało stanowić przekroczenie uprawnień. Także w tym przypadku prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania - jednak sprawa się nie skończyła. Jak podaje "Polityka", Piątek ze swoim pełnomocnikiem zaskarżyli decyzję - a teraz sąd przyznał im rację. 

"Mam nadzieję, że uczciwość przeważy w duszach prokuratorów"

Tygodnik podaje, że w środę sąd rejonowy w Warszawie nakazał prokuraturze wszcząć postępowanie. Wg "Polityki" z uzasadnienia wynika, że "wysokie jest prawdopodobieństwo, iż Macierewicz złamał prawo". Sąd podkreślał, że grożenie dziennikarzom sankcjami karnymi może naruszać wolność słowa, a także podważał dowody, prezentowane przez Macierewicza. 

- Oczywiście prokuratura jest w rękach koalicji rządzącej, ale mam nadzieję, że uczciwość i poczucie obowiązku przeważy w duszach prokuratorów, którzy zajmą się tą sprawą - komentował Piątek na antenie Radia TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (236)
Sąd nakazuje prokuraturze wszcząć postępowanie wobec Macierewicza
Zaloguj się
 • puzonik48

  Oceniono 116 razy 114

  A ja czekam ,kiedy jakiś odważny sąd ,zajmie się Macierewiczem i jego mafijnymi powiązaniami ,jak również ewidentnym działaniem na szkodę Polski ! Sąd nie musi się zbytnio trudzić ,bo w książce Piątka ma wszystko podane na tacy ,łącznie ze źródłami !

 • entymolog

  Oceniono 90 razy 84

  Oczywista oczywistość (jak mówi karakan z Żoliborza), że to agent rosyjski. Ale prokuratura jest teraz w rękach Pazernych i Skorumpowanych.

 • wpac

  Oceniono 70 razy 68

  Antoni będzie musiał wyjść konspiracji. A zadekował się pewnie pod pierzynką z Bartusiem albo innym efebem.

 • bronek176

  Oceniono 59 razy 55

  Świat pisowski to świat zakłamany,obłudny, to zło sprowadzone na Polskę przez ludzi,którzy tylko i wyłącznie kochają kasę!

 • ks.pedofil

  Oceniono 55 razy 49

  I tak trzeba. Nakradł z kolegami pod auspicjami jakiejś komisji miliony. Mógł się od razu zapytać Balbiny czemu zamordował brata i innych. Ukradli nasze pieniądze. Ruski agent i złodziej. I pijak. Bo każdy pijak to złodziej.

 • himils

  Oceniono 52 razy 48

  Antoni tęsknię za tobą.
  Bartłomiej.

 • nietyp

  Oceniono 46 razy 42

  Śledztwo? W obecnej sytuacji, kiedy Ziobro jest tam bogiem, to można sobie siedem śledztw dziennie przeprowadzać... Z tym samym skutkiem. Trzeba zacząć od sprzątania po tych bolszewikach. I wtedy, może?

 • justas32

  Oceniono 35 razy 33

  Na prawdziwe działania prokuratury musimy zaczekać do okresu po wyborach ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX