Tragiczny wypadek w Rzeszowie. Samochód osobowy zderzył się z szynobusem. Nie żyją dwie osoby

W wyniku zderzenia samochodu osobowego z szynobusem relacji Rzeszów-Stalowa wola zginęły dwie osoby, a jedna została ranna. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.
Zobacz wideo

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 19 grudnia przed godziną 15:00. Na przejeździe kolejowym w Rzeszowie, na ul. Warszawskiej, zderzyły się samochód marki Volkswagen oraz szynobus. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby, a jedna została ranna.

Tragiczny wypadek w Rzeszowie. Volkswagen zderzył się z szynobusem

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się z szynobusem relacji Rzeszów - Stalowa Wola. Zginął 27-letni kierowca Volkswagena oraz jego 19-letnia pasażerka. W samochodzie była też druga kobieta, również 19-letnia, która trafiła do szpitala. Aby wyciągnąć ranną z samochodu, staż pożarna musiała rozciąć karoserię. Szynobusem podróżowało 58 osób, jednak żadna z nich nie została ranna. Pasażerom pojazdu został zapewniony transport zastępczy.

 

Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego tragicznego wypadku. Zarówno motorniczy, jak i kierownik pociągu byli trzeźwi. Moment wypadku został nagrany przez monitoring jednego z pobliskich sklepów. Widać na nim, że prowadzący szynobus nie miał szans na wyhamowanie pojazdu. 

 
Więcej o: