Pogoda na dziś - piątek 21 grudnia. Uważajmy na oblodzone drogi. IMGW prognozuje deszcz i gołoledź

Pogoda na dziś - piątek 21 grudnia. Czy pogoda będzie dziś dla nas łaskawa? Wszystko wskazuje na to, że będzie nieprzyjemnie.

Temperatura wzrośnie, jednak w całym kraju będzie padać. Mieszkańcy wschodniej części kraju muszą także uważać na marznące opady i gołoledź, która może być przyczyną niebezpieczeństwa na drogach.

Temperatura. W piątek będzie cieplej, niż w poprzednie dni

W piątek 21 grudnia zaczniemy odczuwać nadchodzące ocieplenie. Temperatura w całym kraju nie spadnie poniżej zera. Najzimniej będzie w górach oraz na Podlasiu - zarówno w Zakopanem, jak i w Suwałkach termometry wskażą 0 stopni Celsjusza. W pozostałych miastach Polski temperatura będzie dodatnia. Najcieplej będzie we Wrocławiu, w Szczecinie oraz Zielonej Górze - tam temperatura osiągnie wartość 5 stopni na plusie.

Mapa temperatury 21.12.2018Mapa temperatury 21.12.2018 Gazeta.pl

Opady. IMGW prognozuje deszcz niemal dla całego kraju

Piątek będzie dniem deszczowym. Przelotne opady deszczu mogą zdarzyć się w całym kraju. Słabe opady śniegu prognozuje się tylko dla najzimniejszych tego dnia miast - Zakopanego i Suwałk. IMGW przewiduje, że we wschodniej części kraju może spaść także marznący deszcz powodujący gołoledź.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Uwaga na gołoledź

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla siedmiu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. We wschodniej części kraju może padać marznący deszcz powodujący gołoledź, która może być niebezpieczna m.in. dla kierowców. Uważajmy także na oblodzone chodniki, na których łatwo się przewrócić.