Kupili owczarka niemieckiego za 800 złotych. Właścicielowi zapłacili zabawkowymi banknotami

Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy za kupionego owczarka niemieckiego zapłacili fałszywymi banknotami. Teraz za oszustwo grozi im do ośmiu lat więzienia.
Zobacz wideo

30 października na policję w Rypinie zgłosił się mężczyzna, który relacjonował, że został oszukany przez dwóch mężczyzn, którym dzień wcześniej sprzedał owczarka niemieckiego.

Rypino. Zapłacili za psa fałszywymi banknotami

Oszukany mężczyzna wystawił ogłoszenie o sprzedaży psa w typie owczarka niemieckiego na jednym z portali ogłoszeniowych. Cena wynosiła 800 złotych. Na zgłoszenie odpowiedziało dwóch mężczyzn, którzy 29 października zjawili się w umówionym miejscu, by dokonać transakcji. Zapłacili właścicielowi pełną kwotę i odjechali z psem.

Gdy mężczyzna wrócił do domu, zorientował się, że banknoty, którymi zapłacili kupcy, nie są prawdziwe. Po dokładnym przyjrzeniu się zauważył na nich częściowo wydrapany napis o treści: „używać tylko w celach edukacyjnych i do zabawy”. Zgłosił sprawę na policję. 

Grozi im 8 lat, pies wrócił do właściciela

Ustalenie danych sprawców nie było proste, bo oszukany mężczyzna nie miał żadnych informacji na temat mężczyzn, którzy kupili od niego psa. Po dwóch miesiącach policjantom udało się ustalić, że trop prowadzi do dwóch mieszkańców powiatu brodnickiego.

Po przeszukaniu domów 35 i 54-latka przypuszczenia potwierdziły się. U jednego z nich policjanci odnaleźli sprzedanego psa, którego od razu wydali właścicielowi. W mieszkaniach oszustów znaleziono również identyczne fałszywe banknoty, których używali mężczyźni. Dwóch mężczyzn zatrzymano pod zarzutem oszustwa. Teraz grozi im do ośmiu lat więzienia.

Więcej o: