Nie szło mu w grze, więc pchnął 2-latkę na framugę. Dziecko zmarło. Ojczym i matka trafią za kraty

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał 25-letniego Szymona B. na karę 12 lat i 2 miesięcy więzienia, a jego partnerkę - Angelikę B. - na 2 lata więzienia. Mężczyzna pchnął 2-letnią pasierbicę na framugę drzwi, dziecko zmarło. Kobieta z kolei zataiła informację o zdarzeniu.
Zobacz wideo

Decyzją poznańskiego Sądu Okręgowego 25-letni Szymon B. spędzi w więzieniu 12 lat i 2 miesiące. Jego partnerka - Angelika B. - została skazana na 2 lata pozbawienia wolności - podaje RMF FM

Mężczyzna w marcu 2017 r. pchnął 2-letnią pasierbicę Lilianę na metalową framugę. Z kolei Angelika B. zataiła ten fakt przed lekarzami i śledczymi. Oboje usłyszeli zarzuty zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

Śmierć 2-letniej Liliany z Piły

2-letnia Liliana kilka dni po tym pchnięciu przez ojczyma na framugę trafiła do szpitala w Pile ze złamaniem czaszki i krwiakami . Dziecko zostało przywiezione do szpitala z inicjatywy dziadków dziewczynki, których zaniepokoiło złe samopoczucie 2-latki.

Niezbędna okazała się operacja. Dziecko mimo szybkiej reakcji lekarzy zmarło na stole operacyjnym. Zarówno matka, jak i ojczym nie powiedzieli lekarzom, co wcześniej zaszło w ich domu.

Sekcja zwłok wykazała rozległe obrażenia wewnętrzne: krwiak śródmózgowy, resztkowy krwiak podtwardówkowy na stronie prawej, a także cechy obrzęku mózgu i złamania prawej i lewej kości ciemieniowej oraz prawej kości potylicznej.

- Obrażenia te powstały w wyniku pchnięcia dziecka i uderzenia w futrynę. Według relacji kobiety, mężczyzna był zajęty grą na komputerze. Gdy "nie szło mu w grze", chwycił przechodzące obok niego dziecko za rączkę i pchnął, w skutek czego dziewczynka uderzyła głową o futrynę - mówiła Magdalena Roman z Prokuratury Rejonowej w Pile w rozmowie z tvn24.pl.

Dziecko nie pierwszy raz trafiło do szpitala z obrażeniami i siniakami. Mama dziewczynki tłumaczyła je wcześniej ruchliwością dziecka. Innym razem przekonywała, że córka potłukła się spadając z krzesła.

Zobacz wideo
Więcej o: