Prognoza pogody na dziś - czwartek 20 grudnia. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

Pogoda na dziś - czwartek 20 grudnia. Czy tego dnia pogoda będzie dla nas łaskawa? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje pochmurny i deszczowy dzień.
Zobacz wideo

Tego dnia w przeważającej części kraju warunki biometeo będą niekorzystne. W czwartek rano warto ubrać się ciepło, aby ochronić swój organizm przed chłodem.

Temperatura. Przed nami kolejny zimny dzień

Czwartek 20 grudnia będzie dniem zimnym. Temperatura w całym kraju będzie wahać się pomiędzy 2 a -6 stopniami Celsjusza. Najzimniej będzie na Podlasiu. To w Białymstoku i Suwałkach na termometrach zobaczymy -6 stopni. Trochę cieplej będzie w Warszawie, Olsztynie i Zakopanem, gdzie temperatura osiągnie wartość -2 stopni. W  czwartek 20 grudnia najcieplej będzie na zachodzie kraju. W Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i we Wrocławiu odnotujemy 2 stopnie na plusie.

Mapa temperatury 20.12.2018r.Mapa temperatury 20.12.2018r. Gazeta.pl

Opady. Przygotujmy się na śnieg, deszcz i marznące opady

Tego dnia możemy spodziewać się licznych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Zgodnie z przewidywaniami IMGW, opady nie wystąpią jedynie w województwach małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim oraz mazowieckim. Na wschodzie będzie padał śnieg, z kolei na zachodzie deszcz lub deszcz ze śniegiem, czasowo przeobrażający się w marznące opady.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW prognozuje marznące opady

Synoptycy przewidują, że tego dnia mogą czyhać na nas zagrożenia związane z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla sześciu województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego i dolnośląskiego. Wszędzie tam mogą wystąpić marznące opady powodujące gołoledź zwiększającą niebezpieczeństwo na drodze. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: