Niedziele handlowe 2018. Czy na dzień przed Wigilią sklepy będą czynne?

Czy 23 grudnia, a więc dzień przed Wigilią, to niedziela handlowa? Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć m.in. w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele.
Zobacz wideo

Ogólna zasada dot. niedziel handlowych w 2018 roku mówi, że wypadają one dwa razy w miesiącu, w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Grudzień jest jest jednak pod tym względem miesiącem wyjątkowym. 

Niedziele handlowe. Czy 23 grudnia sklepy będą czynne?

W grudniu 2018 roku podwojono liczbę niedziel handlowych ze względu na wypadające w tym miesiącu Boże Narodzenie. Ze względu na szaleństwo przedświątecznych zakupów, niedziele handlowe w grudniu br. wypadną aż cztery razy.

Jedną z niedziel handlowych w tym miesiącu jest 23 grudnia. Sklepy będą też otwarte w niedziele przed Sylwestrem, a więc 30 grudnia. Pamiętajmy jednak, że już od stycznia 2019 roku niedziele handlowe będą wypadać tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

Więcej o:
Komentarze (7)
Niedziele handlowe 2018. Czy na dzień przed Wigilią (23 grudnia) sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • luckey13

  0

  Dajcie se już siana, wszyscy wiedzą że w tym roku już nie ma niedziel wolnych od handlu...
  Proponuję, by zbojkotować artykuły o niedzielach, bo to zaczyna jakaś parodia juz być, to jiż sezon ogórkowy produkuje bardziej merytoryczny materiał...
  Podziwiam tylko autora, który jest w stanie taki periodyk o niczym stworzyć, i współczuję przełożonego, który jego stworzenie nakazał...

 • pab-blo

  Oceniono 2 razy 0

  Yes, yes,, yes! Już myślałem, że UZ się zamknął w sobie. Na szczęście znów otworzył się niczym sklepy w handlową niedzielę. Jakże szkoda, że w przyszłym roku te objawienia będą wypadać tylko przed ostatnią niedzielą miesiąca. A może nie? Nadzieja umiera ostatnia.

 • Oceniono 4 razy 0

  Dżesika wstawaj pobudka jest informacja od redaktora UZ-ta przed chwilą nadał ważną informację A jutro może nie powtórzyć drugi raz jak to mówiła przedstawicielka ruchu oporu w Allo Allo, jeszcze w niedzielę prawdopodobnie zdążysz kupić karpia już myję wannę

 • masmar

  Oceniono 3 razy -1

  Kretyni z zamykanie sklepów chaosemi tyle w temacie

 • Oceniono 3 razy -1

  A nieprawda w naszej osiedlowej Biedronce naprzeciwko wymieniają dach więc będzie nieczynna i co?? Chyba ,że zapędzą pracowników do handlu z tak zwanej ręki tuż przy Biedronce

 • john_yossarian

  Oceniono 2 razy -2

  "Artykuł" na jakieś 1 tys. znaków tylko po to, żeby ogłosić tą miażdżącą wiadomość. W dodatku tytuł godny Faktu. Następnym razem proponuję zacząć od: czy kolejna niedziela wolna od handlu złamie Polakom życie?
  W mediach też widać tzw. rynek pracownika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX