Próbny egzamin ósmoklasisty. Rozpoczął się egzamin z matematyki od CKE. Zadania

Trwa kolejny dzień próbnych egzaminów ósmoklasisty. Dzisiaj uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zmierzą się z zadaniami z matematyki przygotowanymi przez CKE.
Zobacz wideo

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki w większości szkół rozpoczął się dziś o godzinie 9:00. Egzamin ten nie jest egzaminem obowiązkowym - podchodzą do niego tylko ci uczniowie, których szkoły zdecydowały się na organizację próbnego egzaminu ósmoklasisty. Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępnia zainteresowanym szkołom dostęp do arkuszy egzaminacyjnych, jednak sama organizacja egzaminu leży po stronie placówki oświatowej.

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki. Jakie zadania rozwiążą uczniowie?

Próbny egzamin ósmoklasisty ma pomóc uczniom w zrozumieniu tego, jak wyglądać będzie oficjalny egzamin państwowy, który odbędzie się już w kwietniu następnego roku. Egzamin ósmoklasisty podzielony jest na trzy dni. Pierwszego dnia uczniowie rozwiązują zadania z języka polskiego, drugiego z matematyki, a trzeciego z wybranego języka obcego. 

 

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki, który już dzisiaj, trwa 100 minut. W arkuszu egzaminacyjnym z matematyki mogą pojawić się zadania otwarte (np. takie, w których trzeba wybrać jedną spośród czterech odpowiedzi lub określić, czy dane stwierdzenie jest prawdziwe czy fałszywe) oraz zadania otwarte, czyli takie, w których należy samodzielnie sformułować odpowiedź. W arkuszu egzaminacyjnym jest też wiele stron zatytułowanych jako "Brudnopis", na których uczniowie mogą wykonywać obliczenia, potrzebne do rozwiązania zadań. To, co zapisane jest w brudnopisie, nie podlega ocenie. 

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o: