Gang sutenerów rozbity przez CBŚP. Mogli zarobić ponad 10 milionów złotych

Funkcjonariusze CBŚP i rzeszowscy policjanci zlikwidowali cztery agencje towarzyskie w Krakowie. Zatrzymano 16 osób, z których cztery mają odpowiadać za czerpanie korzyści z cudzego nierządu.
Zobacz wideo

Z informacji policji wynika, że zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się prostytucją działała w Krakowie i Zakopanem od siedmiu lat. Szacuje się, że w tym czasie przestępcy zarobili nawet 10 milionów złotych.

Spośród zatrzymanych 16 osób, po przesłuchaniu 12 zostało uznanych za świadków. Pozostałe cztery śledczy osoby podejrzewają o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpanie korzyści z cudzej prostytucji.

Podejrzani mieli nakłaniać do prostytucji i zatrudniać kobiety, którym udostępniali swoje lokale i zapewniali ochronę. Mieli też zwalczać konkurencję przez zastraszanie i przemoc. 

W ręce policji wpadły telefony z numerami podawanymi w internetowych ogłoszeniach agencji towarzyskich, pałka teleskopowa i gaz obezwładniający. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu czworga zatrzymanych na trzy miesiące. 

***

W środę gościem Poranka Gazeta.pl będzie Borys Budka. Zapraszamy o 8:30. 

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o: