Pogoda na Wigilię i Boże Narodzenie. 24 grudnia może być najcieplejszym dniem miesiąca

Wszystko wskazuje na to, że zbliżające się Święta będą wyjątkowo ciepłe. Synoptycy prognozują, że w niektórych miastach w Wigilię będzie nawet 10 stopni! 24 grudnia może być najcieplejszym dniem w tym miesiącu.

Meteorolodzy prognozują, że Boże Narodzenie 2018 będzie wyjątkowo ciepłe. Na śnieg nawet nie ma co liczyć. Na termometrach zobaczymy iście wiosenną temperaturę.

Zobacz wideo

Pogoda na Wigilię i Święta. To będzie bardzo ciepłe Boże Narodzenie

W Wigilię temperatura w całym kraju będzie osiągać wartości dodatnie. Nawet w najzimniejszych miastach w kraju, takich jak Suwałki czy Zakopane, na termometrach zobaczymy 1 stopień na plusie. 24 grudnia na zachodzie kraju odnotujemy nawet 10 stopni. Najcieplej będzie w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Zielonej Górze. Nieco chłodniej będzie w Poznaniu (8 stopni), w Krakowie (7 stopni), Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy i Warszawie (6 stopni). Dzień ten będzie pochmurny, a w wielu miastach spadnie deszcz

Pierwszy i drugi dzień Świąt będą również bardzo ciepłe. Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 6 do 1 stopnia na plusie. Podobnie jak w Wigilię, tak i w Boże Narodzenie, najcieplej będzie na zachodzie (6 stopni we Wrocławiu i Zielonej Górze), a najzimniej na wschodzie (1 stopnień w Białymstoku i w Lublinie). Dwa dni Bożego Narodzenia będą obfitować w opady deszczu. Najwięcej przejaśnień zaobserwujemy na wybrzeżu.

Więcej o: