Sprawa Iwony Wieczorek. Policja z psami tropiącymi znowu ruszyła na poszukiwania

We wtorek w Gdańsku policjanci rozpoczęli kolejne poszukiwania zaginionej osiem lat temu Iwony Wieczorek.
Zobacz wideo

We wtorek gdańska policja poinformowała, że pod nadzorem prokuratury rozpoczęła właśnie kolejne czynności w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek

Poszukiwania Iwony Wieczorek

Śledczy analizując materiały sprawy wytypowali kolejne miejsca, które należy sprawdzić pod kątem ewentualnego ukrycia zwłok zaginionej. Dziś od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze pracują w terenie. W trakcie działań pomagają im psy wyszkolone do poszukiwania zwłok. Policja będzie także używać wykrywaczy metali.

W sprawie Iwony Wieczorek do tej pory przesłuchanych zostało kilkuset świadków. Sprawdzano już także kilkanaście hipotez dotyczących tego, co mogło stać się z dziewczyną w 2010 roku, a akta zostały poddane już wielokrotnej analizie. 

Policja z Gdańska zapewnia, że wtorkowe czynności to wynik nieustającej pracy nad sprawą i kolejnych analiz. Podkreśla, że nie mają one związku z ostatnimi publikacjami o zaginięciu Wieczorek.

Sprawa Iwony Wieczorek jest dla nas niezwykle ważna

- czytamy w komunikacie gdańskiej policji. 

Przypominamy, że 19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku. Nad ranem wracała do domu w Jelitkowie pasem nadmorskim z imprezy w Sopocie. Ostatni raz kamera monitoringu nagrała ją koło 63. wejścia na plażę.

We wrześniu, śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek przejęła podległa Zbigniewowi Ziobrze Prokuratura Krajowa. Poinformowano, że dalej pozostaje ono  umorzone, jednak przekazano także, że nie jest wykluczone, że zostanie wszczęte ponownie.

Więcej o: