Prognoza pogody na dziś - środa 19 grudnia. IMGW wydał ostrzeżenia dla czterech województw

Pogoda na dziś - środa 19 grudnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że będzie dziś chłodno i pochmurno.
Zobacz wideo

Pomimo dużego zachmurzenia prognozowane są nieliczne opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura. W środę będzie chłodno

Czeka nas kolejny chłodny dzień. Prognoza pogody IMGW pokazuje, że w przeważającej części kraju temperatura osiągnie wartości ujemne. Najzimniej będzie w Suwałkach (-4 stopnie) oraz w Zakopanem, Przemyślu, Lublinie i Białymstoku (-3 stopnie). Najwyższą temperaturę tego dnia odnotujemy na zachodzie i północnym zachodzie kraju - w Szczecinie, Koszalinie, Zielonej Górze i Wrocławiu nasze termometry wskażą 2 stopnie na plusie.

Mapa temperatury 18.12.2018rMapa temperatury 18.12.2018r Gazeta.pl

Opady. Meteorolodzy prognozują przelotne opady

Środa 19 grudnia będzie dniem pochmurnym, ale opadów będzie niewiele. Synoptycy przewidują miejscowe opady śniegu na północy i wschodzie kraju, a na wybrzeżu także opady deszczu ze śniegiem. IMGW prognozuje, że nad ranem lokalnie może wystąpić mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Uwaga na śliskie jezdnie!

IMGW ogłosił ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla czterech województw. W województwach zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i wielkopolskim mogą spaść marznące opady, powodujące gołoledź. W środę 19 grudnia zachowajmy szczególną ostrożność, jeżdżąc samochodem.

Więcej o: