Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą otwarte na dzień przed Wigilią?

Niedziele handlowe 2018. Czy w tym tygodniu wypada niedziela handlowa? Czy dzień przed Wigilią zrobimy zakupy?
Zobacz wideo

Okazuje się, że przedświąteczna niedziela (23 grudnia) będzie niedzielą handlową. Mimo że zgodnie z obowiązującymi przepisami niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu, grudzień został uznany za miesiąc wyjątkowy, a liczba niedziel handlowych w tym miesiącu podwojona.

Niedziele handlowe 2019. Czy kolejna niedziela to niedziela handlowa?

Większa liczba niedziel handlowych w grudniu oznacza, że zakupy będziemy mogli zrobić także w niedziele przed Sylwestrem, czyli 30 grudnia. Pamiętajmy jednak, że wraz z początkiem nowego roku zakaz handlu w niedziele stanie się jeszcze bardziej restrykcyjny niż w roku poprzednim, co oznacza, że od stycznia 2019 roku niedziele handlowe będą wypadać tylko raz w miesiącu.

Więcej o:
Komentarze (10)
Niedziele handlowe 2018. Czy 23 grudnia sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • Oceniono 6 razy 4

  No to w niedzielę Żabka moja!! Do Biedronki wyślę Grażynę, a do Lidla popędzę Janusza młodszego syna skończył 18 lat także gorzałę na święta może kupić, Carrefour dla córki Marysi zostawiam, święta muszą być bogate w tym roku przeznaczam nawet 80 zł!!

 • ax-les-thermes

  Oceniono 3 razy 3

  Czym sie rozni komuna od katobolszewii?
  Za komuny rzad sie (jawnie) nie modlil.

 • trener44

  Oceniono 2 razy 2

  Niech żyje towarzysz Jarosław! Słuszną linie ma nasza władza!
  Budujmy w pocie czoła nasza socjalistyczna OJczyzne - PRL2.0

  TReneR

 • bindin

  Oceniono 2 razy -2

  Oczywiście że wszystkie sklepy są zamknięte, w ostatnią niedzielę jest otwarte. Zawsze pierwsza i ostatnia, a w 2019 tylko ostatnia jest handlowa.

 • knl111

  Oceniono 3 razy -3

  23 grudnia 2019 to PONIEDZIAŁEK tłumoki!

 • eklesia

  Oceniono 3 razy -3

  Całe szczęście, że pracowite dziewczynki nie chcą wolnego ani w niedziele ani w sobotę, te co nieraz marzną utwardzając pobocza dróg w lesie!

 • pamparampa

  Oceniono 5 razy -3

  Hurra! Co ja bym zrobił bez chodzenia po sklepach...!!! Kupuj, kupuj, weź pożyczkę! Zadłuż się! Kupuj, dzido tępa, z półkolonii!

 • xyz_xyz1

  Oceniono 5 razy -5

  Mam nadzieję iż już wkrótce niedziela będzie wolna dla wszystkich poza tymi którzy muszą pracować bo ich praca jest niezbędna. Czyli wolne będzie miał CAŁY handel większość stacji paliw oraz większość gastronomi oraz sfera rozrywki. Wróci normalność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX