We wtorek policja wznowiła poszukiwania Iwony Wieczorek. Funkcjonariusze będą przeszukiwać nowy obszar w jednej z dzielnic Gdańska - dowiedział się reporter Radia Gdańsk. W akcji weźmie udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy.
Śledczy nie chcą precyzyjnie wskazać miejsc, gdzie będą prowadzić poszukiwania. Mówią jedynie, że po przeanalizowaniu zebranych w sprawie dowodów konieczne jest przeszukanie kilku miejsc. Zaprzeczają, jakoby pojawiły się nowe wątki w sprawie.
19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku. Nad ranem wracała do domu w Jelitkowie pasem nadmorskim z imprezy w Sopocie. Ostatni raz kamera monitoringu nagrała ją koło 63. wejścia na plażę.
We wrześniu śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek przejęła podległa Zbigniewowi Ziobrze Prokuratura Krajowa. Poinformowano, że śledztwo dalej pozostaje umorzone, jednak przekazano także, że nie jest wykluczone, że zostanie wszczęte ponownie.