Torturowali i bestialsko zamordowali 19-latka z niepełnosprawnością. Dożywocie dla sprawców

Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa 19-letniego Piotra Wawrzynowicza ze Świnoujścia. Mężczyzna z niepełnosprawnością był przez wiele godzin torturowany przed śmiercią. Jego oprawcy Grzegorz P. oraz Paweł W. zostali skazani na dożywocie, a Grzegorz N. - na 25 lat więzienia.

29 grudnia 2016 roku 19-letni Piotr Wawrzynowicz został porwany i bestialsko zamordowany w jednym z mieszkań w Świnoujściu. Po jego zabójstwie przed sąd zostali postawieni czterej oskarżeni oraz siostra jednego z mężczyzn.

Czytaj więcej na ten temat:  Okrutne zabójstwo studenta ze Świnoujścia

Jest wyrok dla zabójców Piotra Wawrzynowicza

Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał dzisiaj wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa 19-latka. Jak informuje TVN24, dwaj oskarżeni - Grzegorz P. i Paweł W - usłyszeli wyroki dożywocia, a Grzegorz N. - wyrok 25-lat więzienia. Sąd zdecydował, że sprawcy muszą również zapłacić 100 tysięcy złotych nawiązki rodzinie zamordowanego. Na najbliższe 10 lat pozbawiono ich praw publicznych.

W porwaniu zamordowanego 19-latka brał także udział czwarty mężczyzna, Artur P., który po zatrzymaniu jako pierwszy opowiedział policjantom o przebiegu zabójstwa. Sąd uznał go winnym wymuszenia okupu i uprowadzenia zamordowanego mężczyzny i skazał na wyrok trzech lat więzienia. Na ławie oskarżonych zasiadła również Małgorzata N., siostra jednego z oskarżonych. Ją skazano na 2 lata więzienia za nieudzielenie pomocy Piotrowi Wawrzynowiczowi.

Wyrok jest nieprawomocny. Na jego ogłoszeniu stawili się Grzegorz N. i Paweł W. oraz Małgorzata N. Pozostali oskarżeni nie chcieli być doprowadzeni z aresztu na jego ogłoszenie.  

Porwanie i wielogodzinne tortury

19-letni Piotr Wawrzynowicz mieszkał w Świnoujściu. Był studentem prawa i miał orzeczoną niepełnosprawność po przebyciu dziecięcego porażenia mózgowego. Do jego zabójstwa doszło w nocy z 29 na 30 grudnia 2016 roku. Napastnicy zwabili go do jednego ze świnoujskich mieszkań pod pretekstem odebrania przesyłki dla starszego brata. Liczyli na okup i domagali się od rodziców Piotra zapłaty 300 tysięcy złotych. 

Po porwaniu sprawcy torturowali Piotra przez wiele godzin - bili, podduszali, rozbijali na jego głowie szklane przedmioty, przytykali do jego skóry rozgrzany nóż oraz oddawali na niego mocz. W trakcie badania sprawy prokuratura wielokrotnie podkreślała, że Piotr Wawrzynowicz przez długi czas umierał w męczarniach. W rozmowie z mediami rodzice zamordowanego Piotra nazywali oprawców "bestiami" i podkreślali, że żaden wyrok w tej sprawie nie będzie na tyle sprawiedliwy, by pomścić śmierć ich syna.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (54)
Torturowali i bestialsko zamordowali 19-latka z niepełnosprawnością. Dożywocie dla sprawców
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 53 razy 33

  ech, same problemy z tymi islamskimi uchodźcami :( prawdziwy polak - katolik nigdy nie dopuściłby się tak okropnego czynu pomny nauk największego z Polaków Świętego Jana Pawła Drugiego Wielkiego!!! na szczęście przed każdym islamskim i lewackim bełkotem finansowanym przez żydowskie europejskie reżimy obroni nas rząd premiera Morawieckiego i prezes Polski Jarosław Kaczyński!!!

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 44 razy 24

  Proszę o skończenie z polityczną poprawnością i natychmiastowe podanie do wiadomości publicznej narodowości i wyznania Grzegorza P. oraz Pawła W.

 • agenciputinawon

  Oceniono 24 razy 20

  Co to jest do diabła? Wymienia się nazwisko i imię zamordowanego, a kaci to są Grzegorz P. i Paweł W.?
  W USA natychmiast po ustaleniu, kto jest mordercą, nawet jeszcze przed ujęciem, podaje się jego nazwisko, nawet miejsce zamieszkania, pokazuje zdjęcia i nikt nie protestuje.
  W Polsce powinno się wprowadzić nakaz natychmiastowego podawania danych personalnych morderców przynajmniej po prawomocnym wyroku.

 • bioder65

  Oceniono 20 razy 12

  skoro nie ma kary śmierci to dobre i to.

 • komentarz

  Oceniono 29 razy 11

  Dlaczego nie porwali posła, prezesa zarządu albo biskupa? Dlaczego człowieka bezbronnego, pokrzywdzonego?! I gdzie był wasz boguś w tym czasie?

 • sobieryba

  Oceniono 15 razy 7

  Grzegorz, Paweł, Artur... nikt mnie nie przekona że "naród" to jest jakaś nadzwyczajna wartość....

 • claudiusz

  Oceniono 5 razy 5

  czyli wyjda na wolnosc po 7 latach?

 • cometto-pl

  Oceniono 7 razy 5

  Ja jestem za dożywociem dla takich synów - za dożywotnim powieszeniem za szyję, konkretnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX