Pogoda na dziś - wtorek 18 grudnia. Przygotujmy się na opady deszczu i śniegu

Pogoda na dziś - wtorek 18 grudnia. Meteorolodzy zapowiadają dzień pełen opadów.
Zobacz wideo

Opadów deszczu, śniegu lub deszczu ze śniegiem możemy spodziewać się niemal w całym kraju. Na północy Polski powstawać będzie gołoledź, utrudniająca prowadzenie samochodów.

Temperatura. Będzie chłodno, ale nie mroźno 

Wtorek 18 grudnia będzie dniem chłodnym, ale w większości polskich miast temperatura utrzyma się na plusie. Tego dnia najzimniej będzie w Zakopanem i Olsztynie, gdzie termometry wskażą -1 stopień Celsjusza oraz w Suwałkach i w Białymstoku, gdzie odnotujemy -2 stopnie. Najwyższą temperaturę prognozuje się dla Wrocławia oraz Zielonej Góry, gdzie będą 4 stopnie na plusie.

Mapa temperatury 18.12.2018r.Mapa temperatury 18.12.2018r. Gazeta.pl

Opady. Lokalne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu

Synoptycy prognozują, że we wtorek będzie dużo opadów niemal w całym kraju. Na zachodzie możemy spodziewać się deszczu i deszczu ze śniegiem, z kolei na wschodzie - deszczu ze śniegiem lub śniegu. Na zachodzie i wybrzeżu przejściowo zdarzać się będą opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW nie przewiduje niebezpieczeństw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zapowiedział żadnych ostrzeżeń meteorologicznych na ten dzień. Pamiętajmy jednak, że we wtorek drogi na północy kraju mogą być śliskie. Zdejmijmy nogę z gazu i uważajmy podczas spacerów po oblodzonych chodnikach.

Więcej o: