Ogromny pożar w przetwórni plastiku we Wrocławiu. Apel do mieszkańców: Zamykać okna

Pożar we Wrocławiu wybuchł w niedzielę wieczorem. Płonie hala magazynowa firmy zajmującej się recyklingiem plastików. Gaszenie potrwa jeszcze kilka godzin. Mieszkańcy proszeni są o zamykanie okien.
Zobacz wideo

Pożar w hali magazynowej, w której mieści się firma zajmująca się przetwórstwem plastików, wybuchł około godziny 20 w niedzielę. W poniedziałek rano pożar nadal nie został ugaszony. 

Czytaj także: Spłonęły pomosty na plaży w Trzebieży

Pożar we Wrocławiu. Płonie skład śmieci

Chodzi o ponad 300-metrową halę przy ul. Szczecińskiej we Wrocławiu. Pożar jest bardzo trudny do opanowania. Od kilku godzin przy jego gaszeniu pracuje ponad 30 zastępów straży pożarnej. W nocy mieszkańcy Wrocławia informowali, że słyszą wybuchy. Straż pożarna informuje, że pochodzą one od wybuchających butli z łatwopalnymi związkami chemicznymi.

- Działania są utrudniane ponieważ musimy specjalnymi ładowarko-koparkami przegarniać materiały i polewać wodą, akcja potrwa jeszcze bardzo długo - mówi mł. brygadier Mariusz Piasecki z MKSP we Wrocławiu.

Dodaje, że strażakom udało się zabezpieczyć teren okolicznej firmy zajmującej się sprzedażą materiałów budowlanych, ale cały czas trwa dogaszanie terenu hali oraz składowisko odpadów na zewnątrz. Akcja będzie jeszcze trwała przez kilka godzin. 

Pożar we Wrocławiu. Ostrzeżenia i utrudnienia

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie mówi się również o bezpośrednim niebezpieczeństwie, które może grozić mieszkańcom. Urząd Miasta we Wrocławiu prosi jednak o niewychodzenie z domów, jeśli nie ma takiej potrzeby, oraz o zamykanie okien, aby szkodliwy dym ze spalanego plastiku nie dostawał się do mieszkań

Wiadomo już, że nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.

Utrudniony jest także ruch. W nocy wstrzymany został ruch pociągów. Wiele z nich do tej pory ma spore opóźnienia. Uważać powinni również kierowcy, bo hale znajdują się bardzo blisko autostradowej obwodnicy Wrocławia. Mogą występować utrudnienia na węźle Stadion. 

Więcej o: