Handlarz sprzedawał karpie na targu miejskim w Krotoszynie. Gilotynował je bez ogłuszania

Handlarz z Krotoszyna zabijał na targowisku miejskim karpie bez ogłuszania. Za pomocą prymitywnej konstrukcji obcinał rybom głowy. Sprawa trafiła na policję.
Zobacz wideo

Nagranie przedstawiające makabryczny proceder pojawił się na fanpage'u "Bojkotujemy sklepy sprzedające żywe ryby". Film jest drastyczny, widzimy na nim, jak handlarz na targowisku w Krotoszynie (Wielkopolska) kładzie żyjące ryby w swoistej gilotynie, a następnie ucina im głowy. Dekapitacja nie przebiega sprawnie, ostrze wydaje się tępe. "Na targowisku w Krotoszynie mężczyzna zabija karpie gilotyną bez uprzedniego ich ogłuszenia. Karpie są przytomne, a gilotyna najwyraźniej strasznie tępa" - oburzają się na Facebooku aktywiści, którzy podają, że sprawę zgłosili do prokuratury.

Z kolei Anna Plaszczyk z Fundacji Viva! mówi w rozmowie z portalem faktykaliskie.pl, że o procederze poinformowana została policja. - Wysłaliśmy mail w tej sprawie do policji w Krotoszynie, do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Głównej z prośbą o to, żeby podjęli interwencję, ponieważ targ w Krotoszynie odbywa się we wtorki i piątki - mówi. 

Mężczyzna odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. 

Więcej o: