Zrób wszystko, by karp nie cierpiał w Boże Narodzenie. Dla ryb to krwawe święta

Dla karpi święta zwykle oznaczają śmierć w męczarniach. Ryby cierpią tak samo jak inne zwierzęta. Mimo to tradycja kupowania żywych karpi jest w Polsce wciąż popularna.
Zobacz wideo

Żywy karp niesiony do domu ze sklepu. Każdemu z nas taka scena kojarzy się ze świętami. Boże Narodzenie nie powinno być okresem zadawania cierpienia. Jednak dla wielu ryb oznacza istne piekło na Ziemi.

- Wszyscy mamy już w domu lodówki, więc nie ma tego uzasadnienia, żeby żywe karpie nadal sprzedawać - mówi Cezary Wyszyński z Fundacji Viva!, prowadzącej akcję "Krwawe Święta". - Przecież nie chodzimy kupować żywych świń, kurczaków, nie ciągniemy ich do domu i tam ich nie zabijamy - dodaje w rozmowie, którą możecie obejrzeć powyżej.

Więcej o:
Komentarze (110)
Zrób wszystko, by karp nie cierpiał w Boże Narodzenie
Zaloguj się
 • marcin.rudzinski

  Oceniono 19 razy 15

  Dlaczego nikt nie żałuje śledzi??? One biedaki dostają w dupę również w Wielki Piątek.

 • quinquedactylus

  Oceniono 29 razy 15

  Przepis na karpia po żydowsku:
  - Kupić karpia.
  - Sprzedać drożej.

 • hooah77

  Oceniono 22 razy 12

  Czemu nie napiszecie o rytualnym uboju bydła w Polsce? Nie wolno? Lepiej bębnić o karpiu raz do roku, zamiast o koszernym uboju co dzień.

 • s43

  Oceniono 20 razy 10

  glupie gadanie, w swieta jest wielkie zarcie i wszystko idzie pod noz. Czego nie piszecie ile swin traci tylek na szynke?

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 12 razy 8

  GW pokazuje do jakiej patologii w definiowaniu problemów prowadzi ich lewacka ideologia. Wesołych Świąt.

 • plastikpiokio

  Oceniono 16 razy 8

  przestancie sie tak rozczulać nad tymi karpiami bo nad swinią domową nikt łez nie wylewa tylko żre bez opamiętania mięsko i przetwory a nad karpikiem wylewacie gorzkie żale i to wyłącznie w grudniu.

 • nigdy.wiecej.jeszcze.troche

  Oceniono 18 razy 8

  Wiadomo, ubój rytualny lepszy...

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 20 razy 8

  "Boże Narodzenie to prawdziwe piekło dla karpi"... sprezentowanych Polakom przez Gomułkę, marksistę takiego jak rodzina Michników.

  Za to wszystkie pozostałe dni roku to prawdziwe piekło dla kurczaków, niosek, świń... ale że to nie jest BOŻE[sic!] Narodzenie ani WIELKANOC by można było lewackim sposobem judzić i szczuć.
  A ja was, czerskie nieudaczniki, mam głęboko w dÓpie, toteż te wasze łzawe pierdy o karpiach i neomarksistowskich leszczach traktuję jako asumpt do zdrowego śmiechu.
  Przy was "Ucho Prezesa" to smętna mogiła :-DDD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX