Koszalin. Matka i konkubent usłyszeli wyrok. Znęcali się i gwałcili dwójkę dzieci

Koszalin. Para, która brutalnie znęcała się nad dwójką dzieci, usłyszała wyrok. Katarzyna Więcławska pozostanie w więzieniu przez 15 lat, a jej konkubent przez 25 lat.

Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał Katarzynę Więcławską na 15 lat więzienia, a jej konkubenta Marka Kwiatkowskiego na 25 lat pozbawienia wolności. Para została skazana za znęcanie się i gwałcenie dwóch synów kobiety oraz usiłowanie zabójstwa jednego z nich. Sąd zezwolił na publikację danych personalnych oboje skazanych.

Rodzinny dramat w Drawsku Pomorskim. Matka i jej konkubent znęcali się nad dziećmi

Uwaga: poniżej znajdują się opis znęcania się nad dziećmi.

Kiedy para znęcała się nad dwoma synami Katarzyny Więcławskiej, mieli oni 7 i 9 lat. Byli wielokrotnie bici, jednego z dwóch chłopców para próbowała zabić. W trakcie śledztwa zebrano dowody na to, że chłopcy byli bici pięściami, pasami oraz innymi przedmiotami. Byli kopani i rzucano nimi o meble oraz ściany, a konkubent ich matki gwałcił ich. Chłopców przetrzymywano przez wiele godzin w wannie z zimną wodą, zmuszano do jedzenia surowego mięsa, zlizywania jedzenia z podłogi oraz do klęczenia przez wiele godzin z podniesionymi rękami. Jak wynika z ustaleń, nad chłopcami znęcał się przede wszystkim Marek Kwiatkowski, jednak robił to za przyzwoleniem matki chłopców. 

Do tragicznych wydarzeń doszło w marcu 2016 roku. Katarzyna Więcławska oraz jej synowie i konkubent mieszkali wówczas w hostelu prowadzonym przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. O tym, że w domu chłopców mogło dość do przemocy domowej, policję poinformowali lekarze, kiedy jedno z dzieci trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Matka powiedziała wówczas, że chłopca pobili rówieśnicy, jednak lekarze jej nie uwierzyli.

Więcej o:
Komentarze (151)
Koszalin. Sąd wydał wyrok za znęcanie się i gwałcenie dwóch chłopców
Zaloguj się
 • aska06

  Oceniono 43 razy 37

  Dane każdej osoby która znęca się, molestuje lub gwałci dzieci powinny być upubliczniane.

 • dziadekjam

  Oceniono 37 razy 29

  "Do tragicznych wydarzeń doszło w marcu 2016 roku. Katarzyna Więcławska oraz jej synowie i konkubent mieszkali wówczas w hostelu prowadzonym przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. O tym, że w domu chłopców mogło dość do przemocy domowej, policję poinformowali lekarze, kiedy jedno z dzieci trafiło do szpitala w stanie krytycznym."
  ==============================================================
  Fajny ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny. Gdyby nie czujność lekarzy, to dopiero śmierć by sprawę zakończyła...

 • pingutek66

  Oceniono 20 razy 20

  Ładny ten ośrodek wspierania, chyba nikogo tam nie interesuje co się dzieje z dziećmi, byle pensję wziąć. Co z tych dzieci wyrośnie, tak skrzywdzonych. Coraz częściej się słyszy o takich przypadkach, co z tymi ludźmi jest nie tak? Bycie dobrym jest niełatwe ale skąd w ludziach aż takie zło? :(

 • luketjorself

  Oceniono 19 razy 17

  Sprawcy takich przestępstw sami wykluczają się z przynależności do gatunku ludzkiego. Całkowite odczłowieczenie - odrzucenie hamulców moralnych, etycznych, empatii. Jeżeli istnieje jakieś "piekło" po śmierci, to właśnie takie kreatury na pewno tam trafią.

 • blahblah69

  Oceniono 20 razy 14

  Ciekawe jakiej narodowosci i jakiego wyznania są Katarzyna Wiecławska i Marek Kwiatkowski ?

 • achaszwerosz

  Oceniono 28 razy 14

  Nie mogli na szybko wziąć święceń kapłańskich? Dostaliby po dwa lata w zawiasach.

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 18 razy 12

  Przynajmniej raz na dwa tygodnie media donoszą o skatowanym dziecku. Podły naród, który dręczy słabszych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX