Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy w dniu dzisiejszym, 16 grudnia, będziemy mogli zrobić zakupy? Reguły dotyczące liczby niedziel handlowych w grudniu są nieco inne, niż były w pozostałych miesiącach tego roku.
Zobacz wideo

Okazuje się, że 16 grudnia to niedziela handlowa, mimo że nie jest to ani pierwsza, ani ostatnia niedziela tego miesiąca. Dlaczego tak się dzieje?

Niedziele handlowe - grudzień 2018. Jak wypadają niedziele handlowe?

W grudniu bieżącego roku liczba niedziel handlowych została podwojona ze względu na święto Bożego Narodzenia i zwiększonego zapotrzebowania na zakupy. Oznacza to, że w grudniu mamy aż cztery niedziele handlowe. Jedyną niedzielą grudnia, która nie była niedzielą handlową, był dzień 9 grudnia. Z kalendarza niedziel handlowych wynika, że w tym miesiącu będziemy mogli zrobić zakupy we wszystkie niedziele do końca roku, a więc zarówno 16, jak i 23 i 30 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (22)
Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 4 razy 4

  KK się zlitował i ludzie mogą jeszcze zrobić zakupy. Nie zdziwie się jak od przyszłego roku przykręcą śrubę i cały grudzień będzie "niehandlowy" żeby wyeliminować konkurencję.

 • tpdlagier

  Oceniono 4 razy 2

  Serialu żenady dziennikarskiej odcinek kolejny. Czy dziś jest handlowa niedziela. I artykuł na całą stronę. Nie ma tylko wypowiedzi analityka rynku i jakiegoś posła

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  "Czy w dniu dzisiejszym" UZ zakończy już na tym swoje wypociny!?
  Czy jeszcze ze dwa razy wklei to samo!?

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  "Czy w dniu dzisiejszym..." - a może tak - dzisiaj!? co!? redaCHtor UZ nie włada językiem polskim!?

 • komentarz

  Oceniono 5 razy 1

  W "dniu dzisiejszym", UZ? A może po prostu dzisiaj, dziennikarzyno?

 • geminix

  0

  Szlag mnie trafi z tymi niedzielami handlowymi. wczoraj w okolicy Factory (Wrocław) korki były większe niż w dzień powszedni. Ludzie opanujcie się! To tylko święta, nie wojna! Nie, nie byłem na zakupach, ja tam mieszkam!

 • westgreg

  Oceniono 3 razy -1

  Chociaż wcześniej podśmiewałem się z tych artykułów "Czy dziś sklepy będą otwarte", dziś chciałem złożyć serdeczne podziękowania redaktorowi UZ. Po śniadaniu żona zadała mi pytanie "Czy dziś sklepy będą otwarte". Dzięki aplikacji gazeta.pl byłem w stanie udzielić jej natychmiastowej i wyczerpującej odpowiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX