Pogoda na najbliższy tydzień. Temperatura spadnie, ale będzie słonecznie [17-23.12.2018]

Pogoda na tydzień 17.12-23.12. Zbliżający się tydzień zaczniemy od chmur, a skończymy na mrozach.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują, że w najbliższym tygodniu temperatura będzie stopniowo spadać. W najzimniejszym momencie nasze termometry wskażą tylko -7 stopni Celsjusza.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Dużo chmur na polskim niebie

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków z IMGW, poniedziałek i wtorek będą dniami pochmurnymi. Temperatura w całym kraju utrzyma się na poziomie od 2 do -1 stopnia. Najcieplej będzie we Wrocławiu i w Opolu, z kolei najzimniej w Zakopanem i w Suwałkach. W poniedziałek możemy spodziewać się nielicznych opadów śniegu na wschodzie Polski, natomiast wtorek będzie dniem bez opadów. 

Pogoda na środę, czwartek i piątek. Niebo trochę się przejaśni

Od środy 19 grudnia możemy spodziewać się poprawy pogody i większej ilości słonecznych przebłysków. Oznacza to jednak, że miejscami będzie trochę chłodniej, ponieważ chmury nie będą stanowić izolacji utrzymującej ciepło. Zarówno w środę, w czwartek, jak i w piątek będzie słonecznie, a temperatura będzie przyjmować wartości od 4 do -3 stopni. W środę i czwartek nie prognozuje się żadnych opadów, jednak w piątek śnieg może spaść w czterech województwach - lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim.

Pogoda na weekend. Kolejna fala mrozu nad Polską

Sobota będzie dniem przełomowym. Tego dnia nad Polską pojawi się kolejna fala ochłodzenia. W sobotę 22 grudnia temperatura spadnie nawet do -7 stopni Celsjusza. Taką wartość zobaczymy na termometrach w województwie łódzkim. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie odnotujemy temperaturę na poziomie 0 stopni. Nieco cieplej będzie w niedziele. W województwie łódzkim temperatura będzie wynosić -6 stopni, jednak w najcieplejszym mieście tego dnia, czyli w Zielonej Górze, na termometrach zobaczymy aż 4 stopnie na plusie. Zarówno na sobotę, jak i na niedzielę nie przewiduje się opadów śniegu, ani deszczu.